Reklama

LegionowskiListy do redakcjiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: W niedzielę akcja protestacyjna przeciwko działaniom SMLW

Reklama

Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy planuje w najbliższą niedzielę (31.01) zorganizowanie akcji protestacyjnej przeciwko działaniom legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej związanym z planami dogęszczania zabudowy na osiedlach. W trakcie akcji będzie prowadzona zbiórka podpisów pod petycją sprzeciwiającą się planom spółdzielni. Poniżej publikujemy list w tej sprawie, jaki otrzymaliśmy od prezesa Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy – Bogdana Kiełbasińskiego.

Reklama

“Szanowni Państwo,

Nasze obawy stały się faktem, z medialnych doniesień wiemy już, że legionowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa, w grudniu ub. r. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę nowego bloku w centrum Osiedla Jagiellońska. Nowy budynek wielorodzinny ma stanąć przy ul. Broniewskiego, na działce Nr 230, pomiędzy blokami nr 7 i 11. Mieszkańcy od ponad 2 lat próbują skłonić władze SMLW do rezygnacji tego pomysłu, ale jak widać bezskutecznie.

W jednym z ostatnich wywiadów Prezes Szymon Rosiak stwierdził, że dziwi się zamieszaniu wokół budowy, bo przecież na nowojorskim Manhattanie jest większe zagęszczenie mieszkańców. Legionowo jest miastem o bardzo wysokim wskaźniku gęstości zaludnienia, który wynosi już 4008 os./km2. Właśnie awansowaliśmy w tej kategorii na 1 miejsce w Polsce. W tej sytuacji coraz większe znaczenie dla komfortu życia mieszkańców ma dostępność i możliwość swobodnego korzystania z terenów zielonych przeznaczonych na rekreację. Nowa inwestycja ma być zrealizowana na terenie dawnego boiska do koszykówki i kortów tenisowych. Kiedyś tętniły one życiem, teraz zostały ogołocone z infrastruktury sportowej i opuszczone. Teraz wiadomo dlaczego. Budowa spowoduje wycięcie kilkunastu drzew rosnących w pasie zieleni, a także likwidację części miejsc parkingowych, których i tak brakuje.

Nasze Stowarzyszenie od początku było zaangażowane w sprawę zablokowania budowy kolejnych bloków: próbowaliśmy rozmawiać z Prezesem Szymonem Rosiakiem, uczestniczyliśmy w konsultacjach z SMLW w październiku 2013 roku, spowodowaliśmy wprowadzenie wniosku mieszkańców o zmianę przeznaczenia działki w planie zagospodarowania przestrzennego na posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta, która odbyła się w grudniu 2013 roku, a we wrześniu 2014 roku złożyliśmy sami taki wniosek do Prezydenta Romana Smogorzewskiego, aby uniemożliwić budowę wspomnianego bloku. Pomimo burzliwych dyskusji i nieustającego sprzeciwu mieszkańców, jak widać SMLW z pełną determinacją realizuje swój projekt.

Na początku grudnia ub.r. wystosowaliśmy pismo do władz Spółdzielni z prośbą i udzielenie informacji na temat planów budowy nowych bloków na legionowskich osiedlach. W odpowiedzi poinformowano nas, że są to sprawy Spółdzielni i nie będą przekazywane do publicznej wiadomości. Dopiero po publikacji artykułu w grudniowym wydaniu gazety „NASZE MIASTO NASZE SPRAWY”, Spółdzielnia przyznała, że na Osiedlu Jagiellońska planuje budowę 3 budynków wielorodzinnych. To oznacza, że wbrew woli mieszkańców SMLW planuje budowę kolejnych bloków. Na to nie ma naszej zgody!

Zapraszam Państwa, w najbliższą niedzielę tj. 31 stycznia br, w godzinach 10.00-13.00, na ulicę Broniewskiego, w sąsiedztwie działki planowanej do zabudowy przeprowadzimy akcję zbierania podpisów przeciw dogęszczaniu. Liczymy na Państwa wsparcie. Niech będzie nas widać i słychać!

Bogdan Kiełbasiński, Prezes Zarządu
Legionowskiego Stowarzyszenia Promocji Samorządności NASZE MIASTO NASZE SPRAWY”

Przeczytaj więcej na ten temat:

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

17 razy komentowano

 1. Szanowni Państwo!!
  Już dziś nikt nie pamięta jaka była prawdziwa historia tego terenu przy ulicy Broniewskiego, choć sam jestem mieszkańcem tego bloku to opiszę całą prawdę.
  Dużo wcześniej już nie pamiętam w którym roku odbyły się konsultacje społeczne w szkole NR3 na stołówce szkolnej w związku z zagospodarowaniem działki przy ulicy Broniewskiego, miało powstać tam BOISKO ZE SZTUCZNĄ MURAWĄ, OGRODZONE Z MONITORINGIEM I ZAMYKANE O 22:00.
  Ci sami ludzie którzy dziś biją pianę o zabudowę tej działki wtedy też nie zgodzili się na budowę boiska bo za głośno, bo przekleństwa, bo będzie się zbierał podejrzany element. Latali, zbierali podpisy po lokatorach, oburzenie na całego. To PARKING ale to też nie bo zapach spalin.
  Wszyscy wtedy prawie jednogłośnie oprócz mnie i pewnego pana z innego bloku nie zgadzali się na nic( zostawić tak jak jest czyli opuszczone i zaniedbane).
  Było jasne że działka w tak atrakcyjnym miejscu bo dziś to praktycznie centrum miasta nie zostanie sama sobie więc spółdzielnia postanowiła postawić tu blok i zarobić.
  Niech teraz zastanowią się ci co wtedy protestowali co było lepszym złem z ich punktu widzenia BOISKO, PARKING czy BLOK?
  Niech teraz się uderzą się w piersi i powiedzą że to właśnie sami sobie zgotowali ten los.
  Wszystko jest do sprawdzenia w URZĘDZIE MIASTA LUB SPÓŁDZIELNI bo na pewno jest gdzieś jakieś sprawozdanie z tych konsultacji.
  Pozdrawiam Adam.

 2. @Michał
  Ostatnio zadałem niemal identyczne pytanie. Czy ludzie którzy kupują mieszkania w Legionowie nie widzą że nie zapiszą dziecka do żłobka, w przedszkolu zabraknie miejsc a do głupiego kina czy na basen będą musieli jechać do Warszawy
  No chyba że nowi mieszkańcy traktują Legionowo jedynie jako miejsce do spania

 3. Dziwię się ludziom, którzy się tak tu pchają. Czy wcześniej zrobili rozeznanie, że w mieście nie buduje się nowych przedszkoli, żłobków, szkół? Że ten nowy blok będzie stał przy wiecznie zakorkowanej osiedlowej uliczce? Że jedyny plac zabaw w okolicy, to będzie spółdzielczy placyk pomiędzy starymi blokami? Nie rozumiem, co kieruje ludzmi, ktorzy chca mieszkac okno w okno z sasiadami. Poza tym arogancja spółdzielni przechodzi wszelkie granice – ZERO inwestycji w stare osiedle, które jest obok. Zasyfiałe, odrapane, nieocieplone bloki, zapuszczony plac zabaw, zardzewiała buda na parkingu obok, zasrane trawniki. Żenada.

 4. Jedyny sposób wywalić Rosiaka. Ale to trzeba się zorganizować nie strajkiem protestem bo już jest po krzyku , podczas wyborów ruszyć tyłki i głosować przeciwko klice Rosiaka.

 5. Za pieniądze spółdzielców którzy mieszkają w zaniedbanych , brudnych i smierdzących blokach buduje się domy na przylesiu dla wybranych.Panie prezesie niech pan zadba o spółdzielców którzy od 30 lat płacą komorne i mieszkają w brudnych śmierdzących blokach. To kpina jak nas się traktuje , wszystko dla zamożnych nic dla płacących komorne.

 6. W Legionowie mamy swoisty paradoks. Z jednej strony I miejsce pod względem gęstości zaludnienia na km/2
  Z drugiej zaś strony miasto z najgorszą infrastrukturą do życia jak słusznie zauważył Mac
  Dziwi bierna postawa większości mieszkańców którzy całe to towarzystwo wzajemnej adoracji już dawno powinni na zbity pysk
  No chyba że nowe mieszkania kupują specjalnie wyselekcjonowane osobniki którym do życia nie jest potrzebne kino, basen, szpital, komunikacja miejska, galeria handlowa, żłobki a nie żłobek
  Coś w tym jest na rzeczy bo na innym portalu czytałem wypociny jakieś @#$%%%która stwierdziła ze nie jest jej potrzebny basen na Piaskach bo ona jeżdżi do Jachranki

 7. Legionowo jest na 1. miejscu w Polsce, jeśli chodzi o miasta z największą gęstością zaludnienia na 1 km.kw. Jest też w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o miasta z najgorszą infrastrukturą usługowo-kulturalną. A dlaczego? Nie wiem, ale “jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Deweloper kupi sobie przychylność różnych spółek i instytucji, przedszkole czy kawiarnia takiej siły przebicia nie ma.

 8. Spółdzielnia to nabrała kredytów i probuje naszym kosztem je spłacac! Niech wpierw ściągaja czysnze za mieszkania od wszystkich. 40% mieszkańców nie płaci! Niebawem bedziemy mieszkać jeden na drugim. A komentarze Pana Rosiaka o Manhatanie to kpina i brak szacunku dla mieskzańców, dzięki którym ma wypłacaną pensję (ponad 20 tyś). Tu nie Ameryka Panie Prezesie, a jak sie Panu tak to podoba to Nowy Jork czeka na nowego burmistrza, prosze wystartować! Nie bedziemy płakac po panu.

 9. @ Zosia
  Czy myślisz że ktoś z mieszkańców uwierzy w tak prostacką propagandę????

 10. Bloki są stawiane dla ludzi którzy chcą mieć własne m a teren jest terenem prywatnym wiec co wam do tego. Jeżeli ktoś ma swoja działkę np. osoba prywatna to chce na niej zrobić to co sobie zaplanowała a nie co chcą jego sąsiedzi. Ja się z tego cieszę bo będzie gdzie kupić nowe mieszkanie.

 11. Ja myślę, że spółdzielnia nie działa koncepcyjnie zdroworozsądkowo. Powinni postawić 12-15 piętrowiec, zyski ze sprzedaży mieszkań na tej samej powierzchni gruntu byłyby 3-4 krotnie wyższe, a i miasto nabrałoby prestiżowego wyglądu.

 12. Albina, a może Ty masz jakiś genialny pomysł,aby powstrzymać nasze władze przed kolejnym przeludnianiem naszego miasta ponad już wszelką miarę? Niedługo Legionowo będzie slamsami Warszawy.

 13. Lansują się szukają naiwnych aby im ciemnotę wciskac a sami dorwć do koryta?

 14. Bzdura. W październiku, na spotkaniach informacyjnych z mieszkańcami były przedstawiane plany inwestycyjne. Była mowa o trzech budynkach: przy Ogrodowej, Norwida i Broniewskiego, więc to żadna tajemnica. Sztuczne bicie piany.

 15. Ile by nie zebrano Prezes i tak zrobi swoje, bo tu nie rozsądek rządzi a kasa. A jak rządzi kasa to wiadomym jest, że się robi wszystko aby kasę wziąć.

 16. Jak myślicie, ile podpisów musieliby zebrać, źeby to mogło być, jakimś argumentem w dyskusji. Ile jest dorosłych mieszkańców w Legionowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close