Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: 8 tys. zł za playback? Tak MOK wydaje miejskie pieniądze

Reklama

Małgorzata Jarecka – gwiazda ostatniej miejskiej wigilii w Legionowie za swój występ pod wdzięcznym tytułem „Śnieżna Kolęda” zainkasowała z kasy miejskiej 8 tys. złotych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że występ – przynajmniej w znacznej części – odbył się playbacku-u. I tu pojawia się pytanie. Czy tych 8 tys. nie można było spożytkować inaczej? Lepiej?

Reklama

Na miejsce ostatniej miejskiej wigilii władze samorządowe Legionowa wybrały Targowisko Miejskie, a w zasadzie jego wyremontowaną część, nazywaną „Mój Rynek”. Miejsce to, choć nie jest popularne wśród kupców, jest jednak urokliwe, a świąteczna iluminacja dodatkowo dodała mu blasku. Wybór, jak się subiektywnie wydaje, był więc właściwy.

Organizacją imprezy, pod kątem artystycznym, zajął się Miejski Ośrodek Kultury. To pracownicy MOK-u wymyślili program i zaprosili „gwiazdę wieczoru” – Małgorzatę Jarecką. Jak się dowiedzieliśmy, za występ zainkasowała ona w sumie 8 tys. złotych netto.

O wyjaśnienie między innymi kwestii playbacku-u poprosiliśmy dyrektora MOK-u, Zenona Durkę. Pytania dostał od nas dwukrotnie. Przez długie tygodnie nie doczekaliśmy się kompletnej odpowiedzi. Kilkukrotnie natomiast zostaliśmy zaproszeni na przysłowiową kawę.

Po ponowieniu przez nas wniosku o udzielenie informacji mailem, dyrektor MOK-u przekazał nam w końcu odpowiedzi na pytania.

Pyt. red.: Czy występ p. Małgorzaty Jareckiej odbywał się “na żywo”, czy z tzw. playbacku?

Zenon Durka: Artystka swobodnie układała program koncertu wykorzystując wszystkie zaplanowane środki wyrazu. W ramach występu były również wykorzystywane playbacki.

Od początku prosiliśmy także o udostępnienie umowy na wykonanie artystyczne. Najpierw nie chciano nam jej udostępnić, zasłaniając się ochroną danych osobowych. Ostatecznie ją uzyskaliśmy, po “wymazaniu” wrażliwych danych osobowych, co jest normalną praktyką. W skanie umowy, którą otrzymaliśmy ukryto jednak kwotę wynagrodzenia wynikającego z umowy, która jest informacją publiczną.

Poprosiliśmy więc, aby udostępniono nam skan umowy ze wskazaną kwotą wynagrodzenia. Odpowiedzi się nie odczekaliśmy. Poniżej publikujemy skan umowy, do jakiego dotarliśmy.

Organizacja Wigilii Miejskiej i Jarmarku Bożonarodzeniowego w 2019 roku kosztowały legionowski MOK w sumie ponad 22 tys. złotych.

/Janusz Baranowski/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Pieniędze dać na TVP! Kolęda też by była z playback-u ale przynajmniej discopolo!!!

  2. Może te pieniądze warto przeznaczyć na lekcje ortografii i pisowni dla kogoś kto w imieniu MOK zajmuje się przygotowaniem umów.
    Piszę się “kolędowego”, a nie “kolendowego” i Pan mgr się pod tym podpisuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close