Legionowo: 66-latek sprzedawał „lewe” papierosy. Wpadł podczas kontroli drogowej

Papierosy znalezione przy Wiesławie M., Fot. KPP Legionowo

Policjanci z Legionowa zatrzymali 66-letniego Wiesława M. Mężczyzna jest podejrzewany o handel pochodzącymi z przemytu wyrobami tytoniowymi. Straty skarbu państwa, wynikłe z jego działalności mogły wynieść nawet ponad 20 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i oczekuje na rozprawę sądową. Grozi mu przepadek mienia i wysoka grzywna.

– Policjanci z legionowskiej komendy już jakiś czas temu ustalili, że 66-letni Wiesław M. może zajmować się handlem towarami bez polskich znaków akcyzy. Od tej pory próbowali “namierzyć” mężczyznę. Okazja nadarzyła się w piątek (17.03) na ul. Sowińskiego w Legionowie gdzie funkcjonariusze zauważyli Wiesława M., jadącego samochodem i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania pojazdu, na tylnej kanapie, policjanci znaleźli 950 sztuk paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutu przyznał się do winy i wyjaśnił, że znalezione papierosy są jego własnością i kupił je w Warszawie. Po wykonaniu czynności Wiesław M. został zwolniony do domu – relacjonuje przebieg policyjnej akcji podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

66-letniemu Wiesławowi M., zgodnie z prawem, grozi teraz przepadek mienia oraz wysoka grzywna.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: 66-latek sprzedawał „lewe” papierosy. Wpadł podczas kontroli drogowej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *