Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: 64-latek znęcał się nad matką. Grozi mu 5 lat więzienia

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad własną matką. Zatrzymanemu grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Oczekując na rozprawę sądową mężczyzna musi meldować się na komendzie policji oraz opuścić zajmowane wspólnie z poszkodowaną mieszkanie.

Reklama

Jak informuje w komunikacie rzecznik prasowa KPP Legionowo podkom. Justyna Stopińska, policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się wobec matki 64-letni mężczyzna. Jak ustalili śledczy, mężczyzna od marca tego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad kobietą. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał i popychał pokrzywdzoną, zakłócał jej nocny wypoczynek, groził pozbawieniem życia. Kobieta przyznała się mundurowym, że obawia się syna. W związku ze zgłoszeniem policjanci zatrzymali mężczyznę.

– Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 64-latkowi zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator przychylił się do wniosku mundurowych i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczony dzień w jednostce policji. Mężczyzna otrzymał także nakaz opuszczenia zajmowanego wspólnie z poszkodowaną mieszkania, ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej – informuje podkom. Stopińska.

Za przemoc wobec osób najbliższych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button