Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: 6 mln złotych na rozbudowę szkoły specjalnej

Reklama

Starostwo Powiatowe w Legionowie rozpoczęło przygotowania do kolejnej rozbudowy legionowskiej szkoły specjalnej. Za 6 mln złotych ma powstać nowe, dwupiętrowe skrzydło budynku. Przetarg mający wyłonić wykonawcę tej inwestycji już się rozpoczął. Prace mają ruszyć późną wiosną.

Reklama

Rozbudowa pociągnie za sobą reorganizację lokalową w budynku. Na parter nowego obiektu przeniesie się przedszkole przeznaczone dla dzieci o różnym stopniu upośledzenia, a dobudowana dwa lata temu część z salami do zajęć twórczych i ćwiczeń posłuży uczniom szkoły. Pierwsze piętro zajmie ośrodek wczesnego wspierania rozwoju dzieci z salami do ćwiczeń i gabinetami terapeutycznymi, a na drugim poziomie nowe gabinety terapeutyczne oraz pokoje administracyjne zajmie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Do każdej części prowadzić będą niezależne wejścia, a wszystkie zespoły pomieszczeń połączone zostaną wewnętrznym układem komunikacyjnym – czytamy w komunikacie wydanym przez Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Jak informuje starostwo teren wokół nowego budynku zostanie zagospodarowany. Powstanie plac zabaw, ogród sensoryczny oraz boisko, które zapewnią podopiecznym placówki bezpieczną i ciekawą aktywność na świeżym powietrzu. Zaplanowano także miejsca parkingowe.

Starostwo Powiatowe w Legionowie zakłada, że prace budowlane powinny ruszyć późną wiosną i potrwają dwa lata. Całkowity koszt rozbudowy to 6 mln złotych.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close