ReklamaLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: 59-latek ukradł 140 kg kawy. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie włamania do samochodu, skąd ukradł między innymi 140 kg ziaren kawy. Mężczyźnie, za popełnienie przestępstwa, grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym w środę (23.09) przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie, na początku września policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pojazdu. Sprawca po wybiciu szyby dostał się do wnętrza pojazdu, skąd zabrał próbki perfum oraz dwa 70-kilogramowe worki, w których znajdowały się ziarna kawy. Pokrzywdzony straty oszacował na ponad 4 tys. złotych.

Jak wyjaśnia rzeczniczka legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska, sprawą zajęli się kryminalni. Na podstawie zabezpieczonych śladów, jak również dobrego rozpoznania policjantów, szybko ustalono tożsamość mężczyzny prawdopodobnie odpowiedzialnego za popełnienie tego przestępstwa. W połowie września stróże prawa zatrzymali 59-latka. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze odnaleźli również skradzioną kawę.

Policjanci zabezpieczyli odzyskane mienie, a mieszkaniec powiatu legionowskiego noc spędził w areszcie. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 59-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Przestępstwo, jakiego się dopuścił, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close