Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: 41-latek znęcał się nad matką. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, wszczynał po alkoholu awantury, groził jej, ubliżał oraz bił ją. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, nałożył zakaz zbliżania się do matki i kontaktowania z nią oraz nakazał mu opuścić wspólnie zajmowany z nią lokal. Mężczyźnie może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Jak informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie pijany 41-latek wszczął awanturę, ubliżał i groził swojej matce. Na miejscu mundurowi błyskawicznie opanowali sytuację. Zatrzymali awanturnika i przeprowadzili rozmowę z pokrzywdzoną.

Z relacji kobiety wynikało, że od około dwóch lat syn nie daje jej normalnie funkcjonować. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją i obrażał, wykręcał ręce, szarpał za ubranie, a także groził pozbawieniem życia. Swoim zachowaniem zakłócał również spoczynek nocny domownikom. W obawie o swoje bezpieczeństwo kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyna Stopińska poinformowała, że zatrzymany usłyszał już zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Prokurator zastosował wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, nałożył na niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazał mu opuszczenie lokalu mieszkalnego zajmowanego z matką.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button