Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: 33-latek znęcał się nad niepełnosprawną żoną. Grozi mu 8 lat więzienia

Reklama

33-letni mieszkaniec Legionowa został zatrzymany przez policjantów, po tym jak jego żona poinformowała mundurowych, że znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna, który stosował przemoc wobec swojej niepełnosprawnej żony już usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Reklama

Jak czytamy w policyjnym komunikacie, 33-letni mieszkaniec Legionowa trafił do aresztu następnego dnia po tym, jak jego żona złożyła zawiadomienie o przemocy domowej. Z relacji kobiety wynikało, że mąż zamiast się nią opiekować z uwagi na fakt, że jest osobą niepełnosprawną ruchowo, znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. 33-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, szarpał i popychał żonę, żądał także pieniędzy na alkohol i papierosy.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Na wniosek legionowskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button