Legionowo: 3 miesiące aresztu za wyłudzenie komórki

Obywatel Wietnamu wyłudził telefon posługując się podrobionym paszportem, fot. KPP Legionowo

Policjanci z Legionowa zatrzymali 29-letniego obywatela Wietnamu, który u jednego z operatorów telefonii komórkowej wyłudził promocyjny zakup telefonu wraz z umową. Pomysłowy Wietnamczyk wykorzystał do tego celu podrobiony paszport. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pozyskali informację dotyczącą oszustwa na szkodę jednej z firm świadczących usługi telekomunikacyjne.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia w ich ręce wpadł 29-letni obywatel Wietnamu. Mężczyzna posługując się podrobionym paszportem zawarł umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych, uzyskując w ten sposób telefon komórkowy wart ponad 1600 złotych.

Podejrzany noc spędził w policyjnej celi. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu oszustwa. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

/red., KPP/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: 3 miesiące aresztu za wyłudzenie komórki"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *