Legionowo: 3 kwietnia rusza wypożyczalnia rowerów

Fot. pixabay.com/CC0 Public Domain

Mamy dobrą wiadomość dla tych mieszkańców Legionowa, którzy uwielbiają jazdę na rowerze, ale niestety nie posiadają swojego własnego jednośladu. W niedzielę (3.04) rusza bowiem miejska wypożyczalnia rowerów znajdująca się w budynku Areny Legionowo. Rower będzie można wypożyczyć za darmo.

Legionowska wypożyczalnia rowerów cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów. W ubiegłym sezonie skorzystano z niej ponad 5800 razy. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord? Wygląda na to że tak, bo władze planują otwarcie drugiego, podobnego punktu w Centrum Komunikacyjnym. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż latem.

Póki co z początkiem kwietnia swoje podwoje otwiera wypożyczalnia w Arenie, przy ul. Chrobrego. Rower będzie można tam wypożyczyć za darmo okazując jedynie dokument ze zdjęciem i podpisując umowę. Warto przy okazji dodać, że jednoślad może być wypożyczony jedynie przez osobę pełnoletnią i zwrócony tego samego dnia. Osoby, które planują wycieczkę rodzinną muszą także pamiętać, że jedna osoba może wypożyczyć maksymalnie cztery rowery.

Na inaugurację sezonu, w niedzielę (3.04) przewidziano piknik dla mieszkańców. – Cały dzień wypełniony będzie mnóstwem atrakcji. Na najmłodszych czekać będą różne zabawy i konkursy m.in. wyścigi rowerowe Mini Mini dla dzieci do lat 8. Starsi ucieszą się z turniejów zręcznościowych z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym, a dorosłych mieszkańców zainteresuje z pewnością targ rowerowy – czytamy w komunikacie legionowskiego ratusza.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: 3 kwietnia rusza wypożyczalnia rowerów"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *