ReklamaNajważniejsze

Legionowo: 26 mln zł na inwestycje. Jest projekt budżetu miasta na przyszły rok

Reklama

Urząd Miasta Legionowo przedstawił już projekt uchwały budżetowej na przyszły rok. Jak zauważają urzędnicy to będzie wyjątkowy budżet, który po raz pierwszy od kilku lat nie zakłada wzrostu dochodów miasta. Wszystkiemu winna oczywiście trwająca epidemia koronawirusa. Głosowanie nad uchwałą zaplanowano na grudzień.

Reklama

– W trudnym czasie pandemii konieczne jest zaciskanie pasa i rezygnowanie z wydatków, które nie są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania miasta. Mimo tej trudnej sytuacji ponad 26 milionów złotych zostanie wydanych na inwestycje – tak o przyszłorocznym budżecie miasta mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Miasta Legionowo, projekt budżetu w dużej mierze koncentruje się na dbaniu o edukację, bezpieczeństwo, komunikację publiczną oraz zdrowie mieszkańców. Zabezpieczone zostały środki na przeciwdziałanie pandemii. W przyszłym roku realizowane będą rozpoczęte inwestycje – rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 oraz projekt i budowa tunelu pod torami PKP na terenie Bukowca. Kontynuowana będzie sieć ścieżek rowerowych oraz zaplanowano rozpoczęcie budowy nowej siedziby OPS. Urząd Miasta będzie również zabiegał o środki zewnętrzne, aby realizować kolejne, potrzebne miastu inwestycje.

Budżet miasta, zarówno po stronie dochodów jak i wydatków, ustalono na kwotę 313,2 mln zł.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close