Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: 26-letni złodziej rowerów już w rękach policji

Reklama

Legionowscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież trzech rowerów. Zatrzymanie 26-latka ułatwił mundurowym jeden z mieszkańców, który rozpoznał złodzieja na ulicy. Mieszkaniec powiatu wołomińskiego już usłyszał zarzuty i oczekuje na rozprawę sądową. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zadzwonił mężczyzna i poinformował, że ujął złodzieja roweru. Pod wskazany adres natychmiast został skierowany policyjny patrol, aby zweryfikować otrzymane zgłoszenie. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz 26-letniego mężczyznę. Tuż obok stał rower. Zgłaszający oświadczył mundurowym, że ujęty przez niego mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł rower należący do jego sąsiada. Mężczyzna rozpoznał złodzieja, ponieważ wcześniej obejrzał zapis z monitoringu osiedlowego, który zarejestrował całe zdarzenie. Kiedy więc zauważył 26-latka na ulicy natychmiast postanowił go ująć i powiadomić Policję. Jak ustali mundurowi rower, którym obecnie poruszał się 26-latek również pochodził z przestępstwa – relacjonuje rzecznik prasowa KPP Legionowo podkom. Justyna Stopińska.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci w trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania ujawnili kolejny skradziony rower. Oba jednoślady zostały zabezpieczone i trafiły do policyjnego depozytu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu wołomińskiego trzy zarzuty kradzieży rowerów o łącznej wartości 2800 złotych. 26-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mundurowi nie wykluczają przedstawienia mężczyźnie kolejnych zarzutów.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close