Legionowo: 23-letni złodziejaszek wpadł na trzeciej próbie okradzenia tego samego skutera

Fot. policja.pl

Policjanci z Legionowa zatrzymali 23-letniego Damiana O. Mężczyzna jest podejrzany o uszkodzenie skutera zaparkowanego na jednym z legionowskich osiedli oraz o dwukrotne włamanie się do niego na przestrzeni kilku dni. 23-latek już usłyszał zarzuty i oczekuje na rozprawę sądową. Za to co zrobił grozi mu nawet 10 lat więzienia.

– W ubiegłą niedzielę (12.02), około godziny 1.00 w nocy dyżurny komendy w Legionowie otrzymał zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie, który na terenie jednego z legionowskich osiedli próbuje zdjąć pokrowiec zabezpieczający skuter. Skierowana na miejsce załoga zastała właściciela wspomnianego motoroweru oraz młodego mężczyznę, którym po wylegitymowaniu okazał się Damian O. Właściciel pojazdu oświadczył, iż zauważył jak młody człowiek coś robi przy jego jednośladzie. Natychmiast zbiegł przed blok aby go powstrzymać. Jak się okazało w skuterze zostało uszkodzone lusterko – relacjonuje przebieg policyjnej akcji st. asp. Justyna Stopińska z KPP Legionowo, która dodaje jednocześnie, że w toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, iż Damian O. kilka dni wcześniej dokonał dwukrotnego włamania do tegoż skutera skąd skradł kask oraz wyposażenie jednośladu.

Damian O. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiałów dowodowych funkcjonariusze przedstawili 23-latkowi dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Podejrzanemu grozi nawet 10 lat więzienia.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: 23-letni złodziejaszek wpadł na trzeciej próbie okradzenia tego samego skutera"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *