Legionowo: 17 kwietnia rusza „Wiosenne Czarowanie”

Fot. Mariusz Kaszuba

Wszyscy niecierpliwie oczekują zbliżającego się Harcerskiego Festiwalu Piosenki „Wiosenne Czarowanie”, który odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie. Będzie to kolejna, już szósta edycja, która poruszy serca ludzi z różnych stron Polski, przyjeżdżających na spotkanie z miłośnikami poezji śpiewanej, szant i harcerskiej atmosfery.

W tym roku hasłem przewodnim imprezy będzie „Kierunek Słońce”, które nawiązuje do myśli gen. Mariusza Zaruskiego- pioniera polskiego żeglarstwa.

Pierwszego dnia festiwalu (17.04) obejrzymy występy gromad zuchowych oraz dzieci nie zrzeszonych w wieku od 3 do 9 lat. Wspólna zabawa zakończy się wręczeniem nagród i koncertem zespołu „Bory i Morskie Potwory”.

Drugiego dnia (18.04) na „Wiosennej” scenie zobaczymy zespoły startujące w kategorii drużyn harcerskich (9-15 lat) oraz kategorii „Open” (zespołów i samodzielnych jednostek artystycznych). Wieczorem odbędzie się koncert zespołu „Banana Boat”, a później podczas wieczornego świeczkowiska ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Do czwartej nad ranem w sali rozbrzmiewać będzie dźwięk gitar i zaspany głos szczęśliwych uczestników Nocnego Maratonu Piosenki.

Trzeci dzień (19.04) „Wiosennego Czarowania” rozpocznie się o godzinie 8:00 harcerską Mszą Świętą, odprawioną tradycyjnie przez ks. Biskupa Marka Solarczyka. Potem wszyscy pomaszerują do Ratusza Miejskiego, tańcząc na rondzie Wielką Belgijkę. W sali widowiskowej odbędzie się Wielka Gala Festiwalu: zagra zespół „Ryczące Dwudziestki” oraz zostaną nagrodzeni laureaci „Wiosennego Czarowania”, dostając cenne nagrody.

Festiwal Honorowym Patronatem objął Wojewoda Mazowiecki p. Jacek Kozłowski i Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica. Organizatorami imprezy są instruktorzy i harcerze Hufca ZHP Legionowo przy wsparciu Starosty Powiatu Legionowskiego p. Jana Grabca, Prezydenta Miasta Legionowo p. Romana Smogorzewskiego, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie p. Andrzeja Sobierajskiego, oraz Fundacji Wspieramy.

Zeszłoroczna edycja liczyła 507 uczestników i ponad 80 organizatorów. Nie wspominając o ponad tysiącu osób, które z wielkim zainteresowaniem spędzały swój wolny czas jako widownia festiwalowa, dobrze bawiąc się i śpiewając. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową festiwalu. Więcej zdjęć z ubiegłorocznej edycji można znaleźć TUTAJ.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: 17 kwietnia rusza „Wiosenne Czarowanie”"

  1. A od kiedy to Prezydent Smogorzewski taki sympatyk harcerstwa legionowskiego ????????

  2. AndrzejAdrem | 10/03/2015, godz. 16:21 |

    Kościół pozwolił na takie “czarowanie” ? cud ..cud…

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *