Reklama
LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: 16 milionów za basen

Legionowski magistrat szuka firmy, która podejmie się wykonania projektu basenu na osiedlu Piaski. Koszt budowy obiektu nie może przekroczyć kwoty 16 mln zł. Część pieniędzy ratusz zamierza pozyskać z instytucji zewnętrznych.

Reklama

W środę (26.11) Urząd Miasta Legionowo zamieścił ogłoszenie o poszukiwaniu firmy, która wykona dokumentację projektowo – budowlano – wykonawczą basenu krytego z infrastrukturą towarzyszącą. Ratusz wybierze najkorzystniejszą ofertę według kryteriów oceny: 70% – cena i 30% – rozwiązania techniczne. Wybrana firma w przyszłości opracuje też koncepcję projektowanego basenu i zagospodarowania terenu oraz będzie pełnić wielobranżowy nadzór autorski przy budowie projektowanego obiektu.

Kompleksowy projekt

Dokumentacja ta ma obejmować zarówno architekturę i konstrukcję, jak i wszystkie instalacje obiektu (wod.-kan., c.o., wentylacyjne, klimatyzacyjne, elektryczne, teletechniczne, alarmowe i inne). Projekt musi zawierać przyłącza sieci zewnętrznych, drogi pożarowe i wewnętrzne, chodniki i miejsca postojowe dla rowerów z zadaszeniem i oświetleniem. Ma też rozwiązywać wszystkie kolizje z istniejącym i projektowanym uzbrojeniem. Kształt przyszłego kompleksu basenowego poznamy w przyszłości z wizualizacji, którą chce zmówić Urząd Miasta Legionowo. Grafiki 3D zaakceptowanego projektowanego obiektu mają zawisnąć na bilbordach.

Jakie będą parametry basenów?

  • Niecka basenu sportowego o wym. 25,02×16,50m, ośmiotorowa o głębokości 1,2m do 1,8m z progiem wypoczynkowym na głębokości 1,2m.
  • Niecka basenu rekreacyjnego (wewnętrzna) o pow. około 240m2 o głębokości 0,3m do 0,75m + urządzenia rehabilitacyjne i rekreacyjne.
  • Niecka basenu dla małych dzieci, z wydzieloną częścią do nauki pływania -„brodzik” (wewnętrzna) o pow. około 48m2 o głębokości 0,3m do 0,45m.
  • Niecka basenu rekreacyjnego (zewnętrzna) o pow. około 140m2 o głębokości 0,3m do 0,75m + urządzenia rekreacyjne i rehabilitacyjne.

Dodatkowo projekt musi przewidywać zjeżdżalnię wodną o długości około 30m, dwie wanny do hydromasażu, sauny (suchą, parową i infrared), grotę solną i pomieszczenie do masażu.

Z daleka od bloków

W warunkach przetargu zaznaczono, że koncepcja projektowanego basenu krytego wraz z koncepcją zagospodarowania terenu powinna uwzględniać zmianę usytuowania parkingu i wjazdu od głównej ulicy Piaskowej. Urząd liczy na takie rozwiązanie, gdzie obiekt basenu będzie maksymalnie odsunięty od zabudowy wielorodzinnej przy osiedlowej ulicy Piaskowej.

Szukają finansów

UM Legionowo zakłada, że projekt musi spełniać wymagania warunków energooszczędności opisane w programie LEMUR realizowanym przez NFOSiGW. Na podstawie projektu zamierza złożyć aplikację do tego programu, celem uzyskania wsparcia finansowego na poziomie minimum 50% dla projektu i budowy.

Projekt basenu ma być opracowany w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Warto też zaznaczyć, że ustalono górną granicę finansową inwestycji. Wartość kosztorysu inwestorskiego przedmiotowego projektu nie może być większa niż 16 mln zł.

§ 4
Termin wykonania zamówienia
(art. 36 ust. 1 pkt 4, 142 Pzp)
Wykonawca zrealizuje usługę w terminie: wykonanie dokumentacji projektowej 6 miesięcy od dnia podpisania umowy z tym, że opracowania koncepcji projektowanego basenu krytego wraz z koncepcją zagospodarowania terenu 2 tygodnie od dnia podpisania umowy oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nie dłużej niż do 20.12.2016 r.

Fragment ogłoszenia o przetargu

/iw/

Zobacz też:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. A szpital ?Najważniejszy jest szpital a nie basen, nowe urzędy. Szpital to powinno być nr 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button