Reklama

LegionowskiNa sygnaleNajważniejszeWiadomości

Dwa lata więzienia i wysokie odszkodowanie za wywołanie fałszywego alarmu na lotnisku w Modlinie

Reklama

W czwartek (25.08), w Nowym Dworze Mazowieckim, zakończyła się sprawa sądowa Emila Ś., który w kwietniu tego roku trzykrotnie dzwonił na dwa warszawskie lotniska, do Modlina i na Okęcie, z fałszywą informacją o bombie, co w konsekwencji wywołało alarmy i ewakuację terminali. Nowodworski sąd nie miał dla żartownisia litości. Skazał go na ponad dwa lata bezwzględnego więzienia i zapłatę wysokiego odszkodowania.

Reklama

Po podsumowaniu strat związanych z kwietniowym incydentem, władze modlińskiego lotniska zgłosiły sprawę nowodworskiej prokuraturze i wnioskowały o ukaranie sprawcy. W efekcie zakończonego w czwartek procesu, Sąd w Nowym Dworze Mazowieckim skazał Emila Ś., autora fałszywych alarmów, na dwa lata i cztery miesiące więzienia, oraz nakazał zapłatę po 12 tys. złotych na rzecz obu portów.

– Bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze, dlatego każdą przesłankę o zagrożeniu traktujemy z największą powagą – mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa lotniska w Modlinie. – Zawsze w takich sytuacjach będziemy domagać się nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale przede wszystkim surowego ukarania autorów tego typu fałszywych informacji, które wywołują alarm i w konsekwencji paraliżują funkcjonowanie całego portu lotniczego. Zrobimy wszystko, aby wykorzenić takie „żarty” w przyszłości – dodaje.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button