Lalki szyją lalki dla UNICEF-u

foto: FotoPyk, UM Legionowo

Klub Siódemka Legionovia Legionowo nawiązał współpracę z UNICEF w ramach projektu „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” , z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie programu szczepień dzieci. W ramach akcji siatkarki, zarząd, współpracownicy i przyjaciele klubu przygotowują specjalne, charytatywne laleczki UNICEF.

foto: FotoPyk, UM Legionowo

Każda laleczka jest symbolem pomocy dzieciom z krajów rozwijających się. Do laleczek dołączony jest specjalny akt urodzenia, zawierający informacje o dacie i jej miejscu urodzenia, imieniu i hobby. Laleczki są małymi dziełami sztuki przedstawiającymi kreatywność ich autora, a jednocześnie stanowią cegiełkę pomocy dla potrzebujących dzieci.

Partnerami sportowymi UNICEF w Europie są takie zespoły sportowe jak Barcelona, SKRA Bełchatów, Volley Team UNICEF Bratysława. Liczymy na to, że w przyszłości Siódemka Legionovia Legionowo także dołączy do tego grona. Byłoby to pierwsze na świecie partnerstwo UNICEF nawiązane z kobiecym klubem sportowym.

Wrażliwość społeczna siatkarek i środowiska związanego z Siódemką Legionovią Legionowo powoduje angażowanie się sympatyków sportu w akcje charytatywne i humanitarne. Sport, a szczególnie siatkówka wywołuje wiele pozytywnych emocji i skupia ludzi wrażliwych, empatycznych, rodzinnych. Sport pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców z inicjatywami edukacyjnymi, w tym informacją o idei oraz działaniach UNICEF. Pamiętajmy, że sport i zabawa to prawo każdego dziecka!

Uszyte przez siatkarki, władze miasta, powiatu i przyjaciół lalki będzie można podziwiać w Atrium w Urzędzie Miasta, a tuż po meczu 22.12.2012 r. Legionowskich siatkarek z drużyną Bank BPS Muszynianka zostanie przeprowadzona akcja sprzedaży lalek. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na wsparcie programu szczepień dzieci w Czadzie. Liczymy na hojność i zaangażowanie wszystkich sympatyków siatkówki. Jest to także niepowtarzalna okazja posiadania unikalnej zabawki własnoręcznie wykonanej m.in. przez ekstraklasowe siatkarki.

Jednocześnie informujemy, że specjalną lalkę wykona także najzdolniejszy polski kartingowiec – Michał Grzyb, który obserwowany jest przez zespół formuły 1 Toro Rosso i jest kolejnym polskim kandydatem, po Robercie Kubicy, do pojawienia się w bolidach F1. 22.12.2012 na Arenie Legionowo będziecie mogli spotkać się, porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia z Michałem Grzybem. Poza nim na hali pojawią się także inne znane nazwiska, jak choćby Tomasz Karolak.

/UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Lalki szyją lalki dla UNICEF-u"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *