Łajski: Zderzenie dwóch aut na Kościelnej. 4 osoby zabrane do szpitala

Fot. arch. Legio24

We wtorek (7.02) około godz. 16:30 na ul. Kościelnej w miejscowości Łajski (gmina Wieliszew) doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W jednym z nich znajdowała się dwójka dzieci w wieku 4 miesięcy i 4 lat. W wyniku zderzenia aut poważnie ranna została jedna osoba. W sumie do szpitala trafiły 4 osoby.

Jak relacjonuje naszej redakcji podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, do wypadku doszło na wysokości szkoły w Łajskach. Ze wstępnych ustaleń obecnych na miejscu policjantów wynika, że 63-letnia kobieta, kierująca samochodem marki skoda, jadąc ulicą Kościelną próbowała skręcić w lewo na szkolny parking. Nie zauważyła jednak nadjeżdżającego z przeciwka opla, doprowadzając do zderzenia.

Stłuczka była na tyle silna, że kierująca skodą kobieta doznała bardzo poważnych obrażeń ciała i w stanie nieprzytomnym została zabrana do szpitala. Obecni na miejscu ratownicy medyczni zlecili także szpitalną obserwację znajdujących się w oplu dwójki dzieci w wieku 4 miesięcy i 4 lat choć, jak przyznaje podkom. Kuligowska, ich stan był dobry. Z dziećmi do szpitala pojechała także matka. Jedyną osobą uczestniczącą w wypadku, której pogotowie nie odwiozło do szpitala był kierujący oplem 30-letni mężczyzna.

Postępowanie wyjaśniające wszystkie okoliczności wypadku prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie. Na razie wiadomo, że kierujący oplem był trzeźwy. Od nieprzytomnej kobiety, która znajdowała się za kierownicą skody pobrano do badania krew.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Łajski: Zderzenie dwóch aut na Kościelnej. 4 osoby zabrane do szpitala"

  1. Dziś 17.02.2017 r. Miejscowość Wieliszew. Wyjeżdżam ze skrzyżowania (PSB Mrówka) w prawo w kierunku Dębego. Przejeżdżam z parę metrów rozpędzam się, gdy na podporządkowanej (droga z osiedla) pojawia srebrny Ford Focus kombi. No nic – myślę, przepuści mnie zgodnie z prawem. Nic mylnego, pan kierujący Fordem ignorując moje auto wyjeżdża mi przed maskę – efekt: ostro hamuje (ślisko jest ABS sie załącza), niewiele brakuje do stłuczki…Zatrąbiłem, błysnąłem światłami , aby się kierowca obudził. A co zrobił kierowca Forda? Nagle zahamował, zablokował ruch, wysiadł z auta i na mnie nawrzeszczał jaki to ja cham jestem i ogólnie niecenzuralne słowa rzucał jak karabin maszynowy ( tak szybko jak szybko wyjechał mi przed maskę). Pokazałem mu moją kochaną kamerkę zainstalowaną w autku. Pan się popatrzył, coś tam fuknął i spierdzielił.

    EFEKT: Drogi starszy Panie wąsaczu ze srebrnego Forda Focusa, nagranie zostanie przekazane Policji: raz wymuszenie pierwszeństwa, dwa spowodowanie zagrożenia w ruchu nagłym hamowaniem i blokada ruchu na jezdni, trzy wulgaryzmy pod moim adresem.

    Kiedyś było inaczej: jeśli ktoś zawinił na drodze, podniósł rękę albo błysnął kierunkiem – przeprosił…A dziś????? Jego wina i jeszcze “pretensje do garbatego” i masa wulgaryzmów.

    Pozdrawiam chamskiego pirata drogowego ze srebrnego Focusa. PS następnym razem może pan nie mieć tyle szczęścia i ktoś nie zdąży zareagować na taką pana szaleńcze wyjeżdżanie z podporządkowanych uliczek.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *