Łajski: Pijany kierowca uciekał przed policją. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie

Fot. Legio24.pl

5 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, który lekceważąc wcześniejsze wyroki sądu, po raz kolejny wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Do zatrzymania mężczyzny doszło po krótkim pościgu w niedzielę (19.03), około godz. 9:15, na ul. Suwalnej w miejscowości Łajski (gmina Wieliszew). Po przebadaniu alkomatem okazało się, że delikwent ma w organizmie 1,3 promila alkoholu.

– W niedzielny poranek policjanci patrolujący ul. Suwalną postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę samochodu marki nissan. Ten jednak, ignorując znaki świetlne i dźwiękowe wysyłane przez funkcjonariuszy, postanowił kontynuować swoją podróż. Samochód, kierowany przez 24-latka udało się zatrzymać po krótkim pościgu. Jak się okazało powodów do ucieczki przed policjantami było kilka – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo. – Po pierwsze 24-letni kierujący nissanem był pijany. Miał w organizmie 1,3 promila alkoholu, a po drugie na jego koncie znajdują się aż dwa zakazy prowadzenia samochodu, wydane przez sąd – dodaje podkom. Kuligowska.

Kierujący nissanem 24-latek został zatrzymany. Niebawem czeka go kolejna rozprawa sądowa. Za jazdę po pijanemu i zignorowanie wcześniejszych wyroków grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Miniony weekend w liczbach:

  • Wypadki drogowe – brak
  • Kolizje: 8
  • Nietrzeźwi kierujący: 13 osób (10 rowerzystów, 3 kierowców samochodów)

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Łajski: Pijany kierowca uciekał przed policją. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *