Łajski: Lista Osobista – wyjątkowa wystawa w Gminnym Centrum Kultury

Lista Osobista - wyjątkowa wystawa w Łajskach, Fot. GCK Łajski/OK Wieliszew

Od 25 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach (gmina Wieliszew) można oglądać wyjątkową wystawę grafik Michała Zakrzewskiego zatytułowaną „Lista Osobista”.

„Lista Osobista” co cykl portretów autorstwa Michała Zakrzewskiego – grafika z Krakowa, zaprzyjaźnionego z Ośrodkiem Kultury w Wieliszewie. Wykonane techniką własną portrety słynnych muzyków to kolaż odręcznych rysunków z elementami i teksturami powiązanymi lirycznie z portretowaną postacią. Znajdą Państwo wśród nich podobizny Sida Viciousa, Davida Bowiego, Franka Zappy, Lecha Janerki, Grzegorza Ciechowskiego, Boba Dylana, Serge’a Gainsbourga, Iana Curtisa, Jello Biafry i Keitha Jarretta. Portrety rozmyślnie nie zostały podpisanie, tak aby pozostawić odbiorcy element zabawy w rozpoznanie przedstawionego twórcy. Jedynym ułatwieniem są wkomponowane w grafiki tytuły utworów ważnych zarówno dla ich autorów jak i samego Michała Zakrzewskiego.

Listę Osobistą w GCK w Łajskach można podziwiać do 15 kwietnia. Jeśli komuś obejrzane grafiki przypadną do gustu, może liczyć na udostępnienie kontaktu do artysty, który nie wyklucza sprzedaży poszczególnych prac.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Łajski: Lista Osobista – wyjątkowa wystawa w Gminnym Centrum Kultury"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *