Kustosz Tradycji Oręża

Jacek Szczepański, radny Rady Powiatu w Legionowie, otrzymał z rąk Ministra Obrony Narodowej Odznakę Honorową i Medal Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego.

To prestiżowe wyróżnienie, wręczane od 2007 roku ma na celu uhonorowanie osób, które prowadzą działalność związaną z upowszechnianiem i kultywowaniem tradycji oręża polskiego, ale również inicjują działania z nią związane w kraju i za granicą. 17 kwietnia w Muzeum Wojska Polskiego odznakę tę otrzymał dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie i jednocześnie radny Rady Powiatu w Legionowie, Jacek Szczepański.

Medal Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego jest dla Szczepańskiego nagrodą za blisko dwudziestoletnie badania historii wojskowości powiatu legionowskiego oraz szerzenie jej wśród mieszkańców. Dotychczas wydał on trzynaście publikacji dotyczących przeszłości regionu, prowadzi także czynną działalność wystawienniczo-muzealną. Wyróżniony skromnie twierdzi, że nagroda nie jest kulminacją jego działań, ale wyzwaniem, któremu teraz musi sprostać. Odznakę Honorowego Kustosza traktuje on jako wyróżnienie dla całego zespołu Muzeum.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Kustosz Tradycji Oręża"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *