Kupujemy klocki hamulcowe. Czy warto oszczędzać?

Każda wymiana części samochodowych to dla kierowcy wizja nieprzewidzianych, często dużych wydatków. Tymczasem wymiany poszczególnych elementów eksploatacyjnych nie uniknie nikt. Na niektórych podzespołach zamiennych warto oszczędzać, ale klocki hamulcowe do nich nie należą. Dlaczego?

Klocki hamulcowe to element samochodowego układu hamulcowego, który odpowiada za bezpieczeństwo podczas podróżowania samochodem. Bardzo ważne jest, by klocki hamulcowe były zawsze sprawne i w bardzo dobrym stanie. To samo dotyczy ich wymiany. Lepiej jest użyć dobrej jakości klocków hamulcowych, by mieć gwarancję, że auto zareaguje poprawnie podczas nagłej próby hamowania.

Czy części zamienne to w przypadku klocków sprawdzona opcja?

Klocki hamulcowe w iParts.pl to części zamienne, ale tylko od sprawdzonych i renomowanych marek. Użycie takich klocków hamulcowych nie różni się niemal niczym od fabrycznie montowanych podzespołów. Klocki hamulcowe, oferowane przez nasz sklep z częściami, to elementy takich firm jak m.in. Bosch, TRW i ATE, czyli renomowanych marek z branży motoryzacyjnej. – podaje specjalista ds. sprzedaży w iParts.pl.

Trudno się z tym nie zgodzić. Kupując z kolei najtańsze zamienniki klocków hamulcowych, trzeba się liczyć z pewnymi konsekwencjami. Z reguły to klocki nieznanych marek, produkowane z gorszej jakości surowców, co przekłada się na gorsze hamowanie a także mniejszy poziom odporności klocków na wysoką temperaturę. Podczas intensywnego hamowania niskiej jakości klocki będą mogły się przegrzać i po prostu przestać reagować na pedał hamulca.

Dlaczego warto zainwestować w markowe klocki hamulcowe?

Oryginalne, markowe klocki hamulcowe, np. klocki Brembo lub klocki Textar produkuje się z wytrzymalszych materiałów, dzięki czemu granica przegrzania jest dużo trudniejsza do przekroczenia. Warto mieć to na uwadze, bo oszczędzanie na klockach może okazać się po prostu złudne; zwłaszcza jeżeli dołożymy do tego fakt, że niskiej jakości klocki zużywają się znacznie szybciej niż markowe zamienniki.

Których producentów klocków hamulcowych warto polecić?

Producenci warci polecenia to m.in. wspomniane już marki Bosch, TRW, Brembo, ATE i Textar. Klocki tych producentów to gwarant wysokiej klasy zastosowanych materiałów, innowacyjnych rozwiązań i co za tym idzie skutecznego, niezawodnego hamowania. Pośród innych marek godnych uwagi warto wymienić Ferodo, Valeo oraz klocki Breck. Istotne jest to, że niemal każda z wymienionych wyżej marek może pochwalić się częściami samochodowymi, które montuje się na pierwszy montaż wyposażenia fabrycznego wielu popularnych marek samochodowych. Kupując klocki tych marek, można być więc pewnym wysokiej jakości zamiennika.

Czy warto korzystać tylko z jednej marki części zamiennych?

Z reguły poleca się wybierać części zamienne jednego producenta, jeżeli wymiana dotyczy tego samego układu. Daje to najlepsze rezultaty pracy całego układu. Złe dopasowanie elementów może z kolei nieco obniżyć funkcjonalność poszczególnych systemów. Nie ma wątpliwości z kolei co do tego, że zdecydowanie się na zakup klocków hamulcowych od wiarygodnych producentów przyniesie wymierne korzyści mimo nieco wyższych cen.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Kupujemy klocki hamulcowe. Czy warto oszczędzać?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *