Jak kupować kosmetyki? Bądź świadomą klientką i wybieraj najlepsze produkty

Olejek różany

W dobie pięknych reklam i barwnych opakowań produktów często potrafimy się zgubić. Dobór kosmetyku idealnego dla naszej skóry staje się coraz trudniejszy. Coraz częściej dajemy się skusić zapewnieniom producenta, które są dalekie od faktycznego działania danego produktu. Jak kupować kosmetyki mądrze? Czym się kierować podczas zakupów w drogerii?

Idealny kosmetyk w zasięgu Twojej dłoni

Każda kobieta marzy o kosmetykach, które będą pielęgnować skórę i pozytywnie wpływać na jej wygląd. Nikt nie chce inwestować pieniędzy w kosmetyczne buble, które bardziej szkodzą, niż pomagają w codziennej pielęgnacji. Dla ułatwienia wyboru prezentujemy krótki poradnik, który pomoże przebrnąć przez trudny moment kupowania kosmetyków.

  • sprawdzaj opinie – zanim dokonamy zakupu wybranego produktu zawsze sprawdzajmy opinie na jego temat innych osób. W dobie internetu sprawdzenie opinii innych użytkowników jest banalnie proste. Wpisując nazwę produktu w wyszukiwarkę Google z pewnością natkniemy się na fora gdzie poruszono temat danego kosmetyku. Pamiętajmy, że część opinii może być fabrykowana przez samego producenta lub konkurencję. Duża ilość pozytywnych wpisów to dobry znak. Nie bójmy się też pytać o zdanie na temat danego produktu znajomych, a nawet swojej kosmetyczki. Im więcej informacji zasięgniemy, tym mniejsze prawdopodobieństwo rozczarowania danym kosmetykiem.
  • unikaj reklam – zakup produktu pod wpływem reklamy w mediach lub namowy konsultantki drogeryjnej nie jest dobrym pomysłem. Producenci inwestują znaczne środki, by wypromować swoje produkty. Nie należy ulegać zapewnieniom z reklam i ulotek, które są w wielu przypadkach przekoloryzowane.
  • spróbuj, a później kup – bardzo dobrym sposobem na zakup kosmetyków jest ich wcześniejsze testowanie. Warto zanim kupimy pełnowymiarowy produkt zaopatrzyć się w próbkę lub miniaturę, która pozwoli nam przetestować właściwości. Dzięki temu dowiesz się czy opisywane właściwości przekładają się na pielęgnacje Twojej skóry. Unikniesz też inwestowania pieniędzy w niedopasowane kosmetyki.
  • kupuj w sprawdzonych miejscach – zawsze nabywajmy kosmetyki w sprawdzonych miejscach, tylko wtedy unikniemy podrobionych produktów. Ponadto będziemy mieli pewność co do sposobu przechowywania. Pamiętajmy, że kosmetyki nie mogą być eksponowane nadmierne na słońcu lub znajdować się przy źródłach ciepła, gdyż tracą swoje właściwości.
  • skład prawdę Ci powie – żelazną zasadą zakupu kosmetyków jest sprawdzenie składu produktu. Im dłuższa lista składników chemicznych, tym gorzej dla naszej skóry. Warto wybierać kosmetyki oparte o naturalne składniki jak olejek różany, hydrolaty i wyciągi roślinne. Kupując kosmetyki naturalne, ekologiczne dajemy to co dla naszej skóry najlepsze. Sztuczne dodatki i ulepszacze nie są dobre dla delikatnej skóry twarzy. Im mniej chemicznych dodatków w składzie, tym produkt bardziej przyjazny. Zwracajmy też uwagę na certyfikaty, które są potwierdzeniem, że produkt jest ekologiczny lub nie był testowany na zwierzętach.

/-/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jak kupować kosmetyki? Bądź świadomą klientką i wybieraj najlepsze produkty"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *