Reklama

Strefa Oriany - horoskop, lifstyle

Księżyc i jego wpływ na nasz organizm i ciało

Reklama

Pomimo wielu sceptycznych opinii, Księżyc bardzo silnie wpływa na nasze samopoczucie, ciało, umysł i cały organizm. Jak to jest, że oddziaływuje na przypływy i odpływy mórz i oceanów, że oddziaływuje na wzrost roślin, zbierane plony czy kwiaty ? Dlaczego jeśli ma tak silny wpływ na całą nasza planetę – ma nie oddziaływać na człowieka? W końcu każdy z nas w 70 % składa się z wody…

Reklama

fot. sxc.hu

Jak to się mogło stać, że na początku XX wieku ta nieoceniona i olbrzymia wiedza niemal z dnia na dzień poszła w zapomnienie?  Z pewnością jedną z przyczyn jest to, że tej wiedzy w obecnym świecie nie da się zamienić na gotówkę…

Z własnego doświadczenia mogę Was zapewnić , że zdrowe odżywianie  i mądra pielęgnacja ciała, uprawa ogrodu a nawet gospodarka rolna , leśna czy proste prace domowe są możliwe bez używania trujących środków chemicznych. Zachowanie zdrowia i zdrowienie, dobre samopoczucie i odpowiednia pielęgnacja organizmu jest znacznie łatwiejsze dzięki działaniu we właściwym czasie i dzięki wiedzy o rytmach natury i Księżyca. Wystarczy odrobina chęci i kalendarz księżycowy.
Uwierzcie, że żylibyśmy znacznie zdrowiej a produkty, owoce, warzywa czy mięso wytrzymywałyby bez konserwowania  truciznami o wiele dłużej. Nasze ciało wyjątkowo silnie odczuwa wpływ Księżyca na zachodzące w nim procesy.

Jak to się dzieje, że zabieg, przyjmijmy na cellulit jednego dnia pozostawia sińce i słabe efekty, a innego dnia jest dla klientki praktycznie bezbolesny i od razu widać rezultaty? I analogicznie – jak to jest, że po wizycie u fryzjera nasza czupryna staje się gęsta i mocna, a po następnej wizycie mamy wrażenie że mamy o połowę mniej włosów, do tego zaczynają nam wychodzić garściami?

Istnieje oczywiście wiele innych rytmów i czynników wpływu w naturze, np. związek z biorytmami, czy aktywnością plam na słońcu, jednak my skupiamy się na Księżycu i jego fazach.

Fazy księżyca

Cykl księżycowy ( miesiąc księżycowy) trwa ok 28 dni. Podczas tego czasu Księżyc przechodzi przez cztery fazy:
– Nów
– Księżyc Rosnący
– Pełnia
– Księżyc malejący

NÓW – W kalendarzach nów księżyca przedstawiany jest najczęściej jako czarne koło. W godzinach i dniach nowiu warto pościć, organizować sobie dni owocowe – ponieważ gotowość organizmu do odtrucia jest wtedy najwyższa. Jest to idealny dzień na wszystko co ma służyć oczyszczeniu i wypłukaniu ( mikrodermabrazja, zabiegi oczyszczające skórę, detoksykacja organizmu ).

KSIĘŻYC ROSNĄCY – Jest to czas wdechu, nowej energii, przyswajania, odbudowy. Wszystko co powinno być dostarczone ciału, skórze, organizmowi, wszystko co buduje i wzmacnia przez dwa tygodnie działa w dwójnasób skutecznie. Im bardziej księżyc rośnie tym trudniej przebiega leczenie zranień i wszelkie zabiegi operacyjne, estetyczne, mające na celu usunięcie znamion, blizn, oczyszczania mechaniczne, peelingi.  Szybciej tyjemy, organizm dosłownie pochłania wszystko co do niego wprowadzimy. Skuteczne są kuracje witaminowe, maseczki, wszelkie zabieg mające na celu odżywić skórę, dostarczamy ciału wszystkiego czego mu brakuje. Szybciej się opalamy, opalenizna jest trwalsza. Generalnie niekorzystny czas na wykonywanie depilacji owłosienia, bez względu na rodzaj zastosowanej techniki.

PEŁNIA KSIĘŻYCA – Księżyc przebył połowę drogi i znajduje się w fazie pełni , w kalendarzach pełnia oznaczana jest jako białe lub żółte koło. Podczas pełni powinniśmy pościć ponieważ organizm odkłada znacznie więcej tłuszczu niż normalnie. Pełnia jest fazą napięcia, głębokiego wdechu. Podczas pełni występuje słaba krzepliwość krwi, rany krwawią silniej niż zazwyczaj, nie wykonujemy więc absolutnie żadnych zabiegów naruszających tkanki, żadnych operacji czy inwazyjnych zabiegów. Jeśli ktoś z was wykorzystuje zioła do wykonywania maseczek, lub oczyszczania organizmu – rośliny zebrane podczas pełni księżyca wykazują  dużo większą siłę działania.

KSIĘŻYC MALEJĄCY – Po pełni rozpoczyna się ok. 13 dniowa faza księżyca malejącego. Okres wydechu. Pozbywamy się wszystkiego co zbędne, robimy porządki w ciele, skórze w całym organizmie. Czas operacji, zabiegów mających na celu usuwanie znamion, blizn, tatuaży, okres kuracji odchudzających, zabiegów na cellulit, masaży, detoksykacji organizmu. Sadzimy rośliny i siejemy zioła wspomagające kuracje organizmu. PODCZAS KSIĘŻYCA MALEJĄCEGO, PRAKTYCZNIE NIE ISTNIEJE MOŻLIWOŚC POWSTANIA STANÓW ZAPALNYCH SKÓRY, WYJĄTKIEM SĄ DNI RAKA I RYB !!!!! ( patrz tabela * )
Wolniej się opalamy, szybciej dochodzi do poparzeń słonecznych, dobry czas na depilację zbędnego owłosienia.

 

Tabela przedstawiająca części ciała, którymi rządzi dany znak zodiaku:

Artykuł opracowała
Oriana Katarzyna Bukartek
www.wrozkaoriana.pl
Fb: Ezo Rabbit
Fb : Wróżka Oriana

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close