Kryzys w małżeństwie – co robić, gdy Was dopadnie?

Warto pamiętać, że kiedy w związku pojawiają się trudności, z którymi ciężko sobie poradzić, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalisty. Nie układa ci się w związku? Chcesz naprawić relację ze swoim partnerem? Dobrym wyjściem może być terapia dla par.

fot. www.educatio.plfot. www.educatio.pl

Z terapii dla par skorzystać mogą zarówno małżeństwa, jak i pary funkcjonujące w tak zwanym związku nieformalnym. Ważne jest jedynie to, żeby obydwie osoby tworzące związek uczestniczyły razem w spotkaniach z psychologiem. Podstawowym efektem terapii par jest zmiana funkcjonowania każdego z partnerów, która prowadzi do polepszenia ich relacji.

Do kogo skierowana?

Terapia małżeńska (par) skierowana jest do osób, które chcą poprawić komunikację czy jakość relacji w związku. Terapia jest również dobrym wyjściem dla par, które doświadczają różnego rodzaju trudności i kryzysów.

Co zyskasz?

Dzięki terapii małżeńskiej m.in. łatwiej zrozumiesz swoje zachowanie i potrzeby. Ponadto w sposób konstruktywny wyrazisz swój gniew, rozpoznasz irracjonalne oczekiwania w stosunku do partnera, rozwiążesz nieporozumienia i usprawnisz komunikację w związku.

Jak przebiega terapia?

Terapia małżeńska (par) rozpoczyna się od konsultacji z psychologiem z udziałem obojga partnerów. Potem psychoterapeuta przeprowadza wywiady indywidualne. Następnie przy pomocy specjalisty partnerzy pracują nad odkryciem źródła ich trudności i starają się rozwiązać je poprzez zmianę sposobów komunikowania się. Ponadto partnerzy uczą się szanowania wzajemnych różnic i pracują nad zmianą swoich postaw. W efekcie terapii małżeńskiej zmieniają się dysfunkcyjne sposoby zachowania, prowadzące do konfliktów i impasu w związku.

Poradnia Zdrowia Psychicznego „EDUCATIO” zaprasza pary potrzebujące pomocy

Mieszkańcy powiatu legionowskiego i okolic mogą skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z zakresu psychologii, seksuologii, psychiatrii, dietetyki i logopedii w Poradni Zdrowia Psychicznego „EDUCATIO” w Chotomowie. Poradnia oferuje psychoterapię indywidualną, terapię małżeńską (par), terapię rodzinną, terapię dzieci i młodzieży, konsultacje psychologiczne, psychiatryczne, seksuologiczne, logopedyczne i dietetyczne.

Poradnia uruchomiła również bezpłatne konsultacje psychologiczne, seksuologiczne i terapię małżeńską dla mieszkańców Legionowa w każdy piątek w godz od 10:00 do 14:00 (zapisy wyłącznie poprzez rejestrację telefoniczną, pod numerem telefonu 505 68 54 54).

Więcej informacji na temat Poradni Zdrowia Psychicznego „EDUCATIO” na stronie www.educatio.pl lub www.poradniapsychologiczna.net

/Artykuł sponsorowany/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Kryzys w małżeństwie – co robić, gdy Was dopadnie?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *