Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Krubin: Przy ul. Witosa doszczętnie spłonęła stodoła

Reklama

W środę (20.07) tuż przed północą dyżurny legionowskiej straży pożarnej został poinformowany o dużym pożarze stodoły znajdującej się przy ul. Wincentego Witosa w miejscowości Krubin (gmina Wieliszew). Na miejsce zadysponowano w sumie 9 zastępów z różnych jednostek straży pożarnej.

Reklama

Kiedy strażacy zjawili się pod wskazanym adresem budynek drewnianej, krytej eternitem stodoły stał już cały w płomieniach. Na dodatek ogniem zagrożone były sąsiadujące z nią obora oraz dwa domy mieszkalne. – Kiedy rozpoczynaliśmy działania gaśnicze ogień trawił już całą stodołę, a dach zawalił się do środka – informuje naszą redakcję dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. – Poza tym naszym zadaniem była także obrona sąsiednich budynków – dodaje.

Jak relacjonują strażacy sytuacja była naprawdę bardzo poważna. W oborze, która znajdowała się zaledwie 2 metry od płonącej stodoły znajdowało się przeszło 20 kóz – na szczęście zostały w porę z niej wyprowadzone. Także bliskość budynków mieszkalnych (około 20 metrów) od miejsca pożaru niepokoiła straż pożarną.

Akcja gaśnicza polegała na podaniu w miejsce występowania ognia oraz w obronie sąsiednich zabudowań 3 prądów wody. Po przygaszeniu płomieni stodołę rozebrano, a nadpalone części jeszcze raz, dla bezpieczeństwa przelano wodą. Na zakończenie trwających prawie 3 godziny działań pogorzelisko oraz poddasza sąsiednich budynków sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej.

W akcji gaśniczej udział brało w sumie 9 zastępów straży pożarnej: 2 z JRG Legionowo, po dwa z OSP Krubin i Skrzeszew oraz po jednym OSP Janówek i Kałuszyn. W gaszeniu pożaru pomagał także jeden zastęp z Nowego Dworu Mazowieckiego.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close