Reklama
LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Kradli rowery sprzed stacji kolejowych. Dwóm młodym mężczyznom grozi po 10 lat więzienia

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lata, którzy podejrzani są o kradzież kilkunastu rowerów zaparkowanych przed stacjami kolejowymi. Mieszkańcy powiatu nowodworskiego, po zatrzymaniu przyznali się do popełnionych przestępstw i oczekują teraz na rozprawę sądową. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, w ciągu kilku ostatnich miesięcy na terenie powiatu legionowskiego doszło do kilkunastu kradzieży rowerów. Jednoślady ginęły głównie ze stojaków w okolicach dworców kolejowych. Sprawcy dokonywali kradzieży jednośladów przecinając linki zabezpieczające, bądź wykorzystywali to, że właściciele rowerów pozostawiali je bez żadnych zabezpieczeń.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni z legionowskiej komendy. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali miejsca, w których doszło do kradzieży. Zabezpieczyli monitoring, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zaistniałych przestępstw oraz ewentualnych sprawców.

Jak zaznacza rzecznik prasowa KPP Legionowo podkom. Justyna Stopińska, wytężona praca operacyjna przyniosła pożądany efekt w minionym tygodniu, kiedy to kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego. 20 i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. Zebrany przez dochodzeniowców materiał pozwolił udowodnić mężczyznom zabór piętnastu rowerów. Usłyszeli oni zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. 23-latek za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close