KPR na fali, siatkarki bez pucharu

10:48, 20.02.2013

Siatkarska Siódemka odpadła z rozgrywek po dwumeczu z PTPS-em Piła, mimo wygranego na wyjeździe rewanżu. Legionowscy szczypiorniści nadal niepokonani.

Niestety w pierwszym meczu rozgrywek o Puchar Polski Siódemka Legionovia, grając u siebie,  pozwoliła wygrać gościom 3:0. Wyjazdowy mecz rewanżowy już w pierwszym secie rozwiał wszelkie nadzieje legionowianek na puchar. Gospodynie wygrały 25:20. Dalsza część meczu należała jednak do legionowskich siatkarek. Wygrały 25:21 w drugim secie, 25:23 w trzecim i 25:21 w czwartym. Niestety zwycięstwo 3:1 nic nie dało, do kolejnej rundy awansowała PTPS Piła.

Zdecydowanie lepiej poszło legionowskim piłkarzom ręcznym. Pokazali klasę w meczu wyjazdowym z zespołem Wójcik Meble Elbląg. Piłkarze KPR-u od początku byli bardziej skuteczni od elblążan, dzięki czemu szybko zapewnili sobie bezpieczną przewagę. Po kwadransie gry prowadzili już pięcioma golami (2:7). Nawet grając w potrójnej przewadze gospodarze nie byli w stanie daleko odskoczyć, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:16. Początek drugiej połowy, to była gra punkt za punkt. Po przerwie technicznej nasi odskoczyli o trzy bramki, a potem o siedem,  zwycięsko kończąc mecz wynikiem 29:24. Dzięki wygranej legionowscy szczypiorniści umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Zespół Legionovii zaś przegrał w meczu sparingowym z drużyną Żyrardowianki Żyrardów 1:3. Bramkę naszych zdobył Sebastian Janusiński któremu asystował Michał Złotkowski. W kolejnym meczu zmierzą się z liderem 4 ligi grupy północnej, Huraganem Wołomin.