Koszykówka: Miłe złego początki... osobiste do poprawki

11:12, 07.01.2015 Aktualizacja: 11:19, 09.01.2015

Niestety pierwsze spotkanie Legionu Legionowo w Nowym Roku z Hutnikiem BMA Warszawa nie poszło po myśli podopiecznych Roberta Sitka. W stolicy (3.01)legionowianie nie sprostali gospodarzom i ulegli im dziesięcioma punktami.

Początek spotkania nie zapowiadał, że legionowscy koszykarze mogą nie sprostać rywalom. W pierwszej kwarcie byli zdecydowanie lepsi i wygrali ją dziesięcioma oczkami 19:9. Druga odsłona rywalizacji również nie była jakąś katastrofą, bo przegrana trzema punktami dawała do przerwy wynik 30:23 dla Legionu.

Kolejne dwie kwarty były już niestety słabsze. W trzeciej gospodarze znów nadrobili sześć oczek do Legionu i na ostatnie 10 minut spotkania mieli już tylko punkt straty do gości (36:37). O niekorzystnym wyniku dla koszykarzy z Legionowa zadecydowała ostatnia kwarta. W niej zabrakło już sił zawodnikom trenera Sitka. Zawiodła też skuteczność pod koszem, a do tego nietrafione rzuty osobiste. W całym meczu Legion dwunastokrotnie nie wykorzystał rzutu osobistego. Dlatego też Hutnik wypunktował gości w tej części gry 20:9, a w całym spotkaniu 56:46.