Koszykówka: Legion bez szans na play-offy

10:56, 16.01.2015

W sobotę (10.01) koszykarze Legionu Legionowo podejmowali w Liceum im. Marii Konopnickiej drugą drużynę w tabeli trzecioligowych rozgrywek PKK Żubry Białystok. Niestety podopieczni trenera Roberta Sitka nie sprostali wyżej notowanemu rywalowi i zaprzepaścili szansę na gry w play-offach.

Pierwsze 10 minut spotkania to dominacja gości, którzy prowadzili po tej części gry 24:11. W drugiej kwarcie role odwróciły się, bo miejscowi koszykarze rzucili się do odrabiania strat. Dzięki temu zmniejszyli dystans do prowadzących Żubrów na 6 punktów (29:35).

Kolejne minuty to zacięta i wyrównana walka, jak i wynik kwarty 22:22, a po 30 minutach 51:57. Ostatnia kwarta to ponownie lepsza gra przyjezdnych, którzy lepiej radzili sobie z wypracowaniem akcji, byli zdecydowanie szybsi od przeciwników, a do tego notowali mniej strat. Legion niestety nie miał już sił, by walczyć o korzystny wynik. Gospodarze czwartą odsłonę przegrali aż 11:25, a całe spotkanie 62:82.

Do końca rozgrywek Legion zagra jeszcze trzy spotkania z: UKSem Nenufar Kode Ełk, BKSem TUR Bielsk Podlaski i NOSiRem Nowy Dwór Mazowiecki.

Legion Legionowo - PKK Żubry Białystok 62:82 (11:24, 18:11, 22:22, 11:25)