Reklama

KulturaPo godzinach

„Kosmos” w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach

Reklama

W galerii Gminnego Centrum Kultury w Łajskach wystawione zostały obrazy akrylowe pani Małgorzaty Dygas-Konopackiej, ujmujące kosmos jako źródło potężnych energii powodujących narodziny i umieranie „światów”. Na ogrodzeniu budynku pojawiły się dodatkowo wielkoformatowe plakaty. Wernisaż w Dzień Ziemi tj. w najbliższą środę, 22 kwietnia o godz. 19:00.

Reklama

Na wystawę “Kosmos”, która potrwa od 13 kwietnia do 15 maja 2015 roku, składają się obrazy akrylowe wywieszone w galerii wewnątrz budynku oraz plakaty wielkoformatowe (technika druku solwentowego) umieszczone w plenerze – na ogrodzeniu terenu Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Całość dopełniają wybrane okazy meteorytów (udostępnione dla potrzeb naukowych z prywatnej kolekcji) ukazujące co pochodzi z kosmosu i co „przysyła” nam on na naszą planetę – Ziemię.

Wernisaż zaplanowany jest w Dniu Ziemi, a więc w środę, 22 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury – Łajski, ul. Moniuszki 2.

Jest to już druga wystawa pani Małgorzaty Dygas-Konopackiej. W listopadzie 2011 roku Gminne Centrum Kultury w Łajskach gościło wystawę zatytułowaną “Świat Minerałów”. Zgromadzone na niej zostały fotogramy, rysunki i akryle jak i kryształy oraz biżuteria ze zbiorów pani Małgorzaty Dygas-Konopackiej, która pasjonuje się również m.in. gemmologią – nauką o kamieniach szlachetnych i ozdobnych, określającą odcienie i nasycenie ich barw oraz efekty optyczne i własności fizyczne.

Autorka prac z cyklu “Kosmos”, Małgorzata Dygas-Konopacka to mgr nauk ekonomicznych oraz pedagogiki, tłumacz języka angielskiego i włoskiego od lat pasjonująca się malarstwem, szeroko rozumianą sztuką, związaną także z jubilerstwem, gemmologią oraz poezją (wydała pięć tomików poezji – najnowszy pt. “Orędowiczka”). Jej zainteresowania spowodowały, że zawodowo rozpoczęła jednocześnie pomagać ludziom i pogłębiać wiedzę fachową. W ciągu kilku lat osiągnęła tytuł Rzeczoznawcy Diamentów, zainteresowała się wielkimi formami kwarców – makrokryształami i geodami, co było inspiracją do namalowania serii obrazów pt. “Przesłania Makrokryształów”. Pierwsze próby spopularyzowania wiedzy o minerałach rozpoczęła w 2006 r. na łamach miesięcznika “Polski Jubiler” oraz kwartalnika “VIP”. Coraz dłuższe przebywanie w świecie geod, kwarców i licznych minerałów spowodowało narodziny kwartalnika “Świat minerałów i my”. Ukazały się jej dwie książki: “Rzeźba w Kamieniu. Stone Sculptures” oraz “Aury Ludzi i Minerałów”.

Jest pomysłodawczynią stworzenia (w oparciu o minerały z wykorzystaniem elementów litoterapii właściwej, chromoterapii i dźwiękoterapii) geodowego, kwarcowego oraz celestynowego SPA.

Najnowsze zainteresowania kosmosem i pogłębienie wiedzy o minerałach i zawartej w nich informacji z przestrzeni kosmicznej pani Małgorzaty Dygas-Konopackiej, zaowocowały serią prac zatytułowanej „Kosmos”, na którą zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.

/red, OK Wieliszew/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close