Korzystasz z parkingu przy lotnisku? Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru

Samochód dla wielu z nas jest dobrem, które cenimy nie ze względu na samą jego wartość finansową, ale przede wszystkim na jego względy użytkowe. Jest dla nas narzędziem do poruszania się po mieście, a także do przewożenia członków rodziny na przykład na lotnisko. Dziś skupimy się na tym ostatnim. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, poszukując dobrego parkingu przy polskim lotnisku?

Aspekt pierwszy: bezpieczeństwo samochodu

Najlepiej, gdy mamy do czynienia z parkingiem strzeżonym. Ograniczamy wówczas do minimum ryzyko, że wokół naszego auta będzie się kręcił ktoś niepożądany, gdyż aby znajdować się w strefie strzeżonej, na prywatnym gruncie, musimy wcześniej wjechać autem i uiścić opłatę. Teren parkingu prywatnego jest trudniej dostępny dla przypadkowych włóczęgów i wszelkiej maści złodziejaszków, którzy mogą usiłować ukraść nasze auto.

Aspekt drugi: wysokość opłat za parkowanie

Niektóre prywatne parkingi znajdujące się przy największych polskich lotniskach, m.in. ten ulokowany nieopodal lotniska Kraków-Balice (https://orangeparking.pl/), dają możliwość darmowego skorzystania z parkingu na czas pobytu. Dobrą opcją dla osób regularnie korzystających z parkingu jest również wykupienie abonamentu. Wówczas cena – w przeliczeniu na kwoty za jednostkowe parkowanie – jest znacznie niższa.

Generalnie im mniej zapłacimy za godzinę czy dobę postoju, tym więcej zostaje w naszej kieszeni. Na parkingach przy podkrakowskim lotnisku ceny zaczynają się już od 10 złotych za godzinę. Znacznie korzystniejsze ceny – zaledwie 5 zł za dzień – mogą uzyskać ci, którzy zdecydują się na usługę parkingu długoterminowego w promocjach ograniczonych czasowo. Warto wiedzieć, że standardowe ceny za dobę zaczynają się od około 20 złotych.

Aspekt trzeci: odległość od terminala

Optymalnie, jeśli parking jest usytuowany dość blisko terminala – wówczas łatwiej przetransportować ciężkie walizki na lotnisko. Im bliżej, tym po prostu wygodniej dla pasażerów. Najlepsza odległość od terminala to taka, w której z walizkami nie musimy przebyć więcej niż 1-3 minut.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Korzystasz z parkingu przy lotnisku? Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *