Reklama
KulturaPo godzinach

Koncert Noworoczny w Nowym Dworze Maz.

Niezwykle atrakcyjnie zakończył się rok w Nowym Dworze Mazowieckim. Blisko 500 mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości uczestniczyło w ostatniej imprezie kulturalnej 2013 roku – “Koncercie Noworocznym”.

Reklama

fot. UM Nowy Dwór Maz.fot. UM Nowy Dwór Maz.

Koncert klasycznych szlagierów muzyki operetkowej pt. “Jak bal, to bal”, przygotowany przez Nowodworski Ośrodek Kultury we współpracy z Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, odbył się w hali NOSiR. Partie solowe i duety zaśpiewali dla nowodworzan znakomici artyści: Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy, Ewelina Chrobak-Hańska – sopran, Jan Zakrzewski – tenor oraz Krzysztof Marciniak – tenor. Ten ostatni jednocześnie poprowadził widzów przez kolorowy świat opery i operetki. Artystom towarzyszyła na estradzie orkiestra kameralna Intermezzo pod dyrekcją Adama Sychowskiego oraz tancerze z Centralnego Zespołu Wojska Polskiego i Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie.

Ponad dwie godziny słuchacze rozkoszowali się mistrzowskimi interpretacjami nieśmiertelnych kompozycji: I. Kalmana, Fr. Lehara, J. Straussa, P. Abrahama i in., wzbogaconymi atrakcyjnymi “ilustracjami” tanecznymi w wykonaniu zaproszonych artystów.

Niezwykle barwny program artystyczny wywarł duże wrażenie na przybyłej publiczności, która wraz z upływem czasu, coraz goręcej oklaskiwała poszczególnych wykonawców, aby na zakończenie koncertu podziękować wszystkim owacją na stojąco.

Koncert “Jak bal, to bal” dedykowany wszystkim mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego, wraz z najlepszymi życzeniami na nowy 2014 rok, wprowadził przybyłych w dobry nastrój, który z kolei pozwala z wielkim optymizmem spojrzeć w nadchodzący czas.

/UM Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button