Komunikacja: Przywrócili ważny przystanek dla mieszkańców Jabłonny

Autobus linii 741 na ul. Modlińskiej w Jabłonnie. Fot. Legio24

Mieszkańcy Legionowa i Jabłonny, którzy poruszają się autobusami często zmuszeni są do korzystania z przesiadek. Pomagają w tym tak zwane przystanki przesiadkowe, na których zatrzymują się autobusy różnych linii. Jednym z nich jest niewątpliwie znajdujący się na granicy Warszawy z Jabłonną przystanek Buków. Po zmianie tras autobusów linii 731 i 741 niestety zniknął on w dość tajemniczych okolicznościach, na co od razu zwrócili nam uwagę czujni Czytelnicy.

Kilka dni temu do redakcji Legio24.pl dotarł e-mail od jednego z Czytelników. Osoba podpisująca się pseudonimem „Misiaczek67” napisała: „Szanowna Redakcjo, Mam pytanie do wyznaczających nową trasę autobusów 731 i 741 dlaczego zlikwidowano przystanek „Buków” (na trasie Żerań FSO-Legionowo). Czy zabrakło decydentom rozumu czy wyobraźni? Wystarczyło by ustawić na odnodze słupek oznaczający przystanek vis a vis dotychczasowego przystanku. Zlikwidowanie przystanku Buków powoduje duże trudności dla przesiadających się podróżnych. Apeluję do decydentów by naprawili swój błąd.” (zachowano oryginalną pisownię Czytelnika).

O sprawę postanowiliśmy zapytać Igora Krajnowa, rzecznika prasowego warszawskiego ZTM-u. Na odpowiedź długo nie czekaliśmy. – Po skierowaniu autobusów na nową trasę nie było na niej fizycznie wyznaczonego przystanku Buków w kierunku Legionowa. Taki przystanek został jednak uruchomiony od 6 stycznia – informuje nas rzecznik ZTM-u.

Wszystko wskazuje więc na to, że osoby wracające z Warszawy do Jabłonny i Legionowa ponownie mogą korzystać z tego ważnego dla niektórych przystanku autobusowego.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Komunikacja: Przywrócili ważny przystanek dla mieszkańców Jabłonny"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *