Reklama
Mazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Kolejni kierowcy przejdą bezpłatne szkolenie na Torze Modlin

Reklama

Rusza kolejna edycja bezpłatnych szkoleń dla kierowców wieku 18-24 lat i tych powyżej 55. roku życia. Do tej pory w inicjatywie samorządu województwa mazowieckiego wzięło udział ponad 900 kierowców. Przez najbliższe trzy lata szansę na to ma kolejnych 2400 osób, dzięki 3 mln zł przeznaczonym przez zarząd województwa. Szkolenia prowadzone będą na Torze Modlin.

Reklama

– Bezpieczeństwo na drodze jest dla nas priorytetem. W końcu od niego zależy życie nie tylko kierowców, ale i innych uczestników ruchu. Dlatego znów nasze jednostki – Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego – łączą siły, by uświadomić kierowców nie tylko o tym, jak należy jeździć, ale też o tym, w jakiej kondycji musi być nasz organizm i jakie rzeczy mogą zaburzać koncentrację  – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc.

800 osób do przeszkolenia co roku

Ruszająca teraz akcja to kontynuacja prowadzonych przez samorząd województwa szkoleń dla kierowców w wieku 18-24 lata oraz powyżej 55. roku życia. W tym roku podpisana została trzyletnia umowa z Torem Modlin, dzięki której do końca 2023 r. przeszkolonych może być nawet 2400 osób z całego województwa (po 800 co roku).

Koszt całości to 3 mln zł, z czego 1,8 mln zł pochodzi z budżetu województwa, a 1,2 mln zł to środki przekazane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej pochodzące z wydawanych zezwoleń na sprzedaż hurtową napojów alkoholowych o zawartości alkoholu do 18 proc., tzw. środki korkowe.

Jeżeli posiadasz prawo jazdy kategorii B i masz nie więcej niż 24 lata lub ukończyłeś 55 lat zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Modlinie.

WORD Warszawa

Rekrutacją osób zajmują się Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z całego Mazowsza – Warszawy, Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka, Radomia i Siedlec. To do tych instytucji można zgłaszać się, żeby wziąć udział w szkoleniach.

/red., UMWM/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button