Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Kolejne utrudnienia dla pasażerów Kolei Mazowieckich

Reklama

Koleje Mazowieckie odnotowały w ostatnich dniach kolejne awarie, które przełożyły się na utrudnienia dla podróżujących. Dotyczyły i dotyczą one naszego regionu. Tymczasem warto przypomnieć, że spółka podjęła decyzję o podwyższeniu cen biletów.

Reklama

W poniedziałek (29.12) awarii uległ pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Gdańska – Nasielsk. „Usterka taboru” spowodowała opóźnienie, kóre wyniosło ponad godzinę (68 min.). Pociąg ruszył dopiero około godziny 16:10, choć planowo miało się to stać o 14:58.

Ponadto zostały zawieszone kursy pociągu nr 51700/1 na odcinku Nasielsk-Sierpc. Tam utrudnienia trwają od wtorkowej nocy (30.12) i na razie nie zanosi się na ich usunięcie. Kurs obsługują zastępcze autobusy, które – jak podają Koleje Mazowieckie – mogą mieć opóźnienia.

Nieuchronne podwyżki

Pomimo licznych awarii i wielu głosów krytyki ze strony podróżnych po 31 grudnia wzrosną ceny wszystkich typów biletów Kolei Mazowieckich: jednorazowych, okresowych, ofert specjalnych. Na przykład bilet jednorazowy na pociąg relacji Legionowo – Warszawa Centralna kosztuje obecnie 9,90 zł, a od 1 stycznia 2015 r. będziemy musieli za niego zapłacić już 10,50 zł. Cena biletu abonamentowego zmieni się z 99 zł na 105 zł, a popularny miesięczny w normalnej taryfie „tam i z powrotem” będzie kosztował aż 220 zł.

/nk/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close