Reklama
LegionowskiPo godzinachWiadomości

Kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika PIK już we wtorek (23.03). Poznamy tajemnice rzeki Ganges

Reklama

W najbliższy wtorek (23.03) Powiatowa Instytucja Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika „W 80 dni dookoła…”. Tym razem będzie ono poświęcone świętej rzece Ganges.

Reklama

O Gangesie, jednej z najpopularniejszych rzek świata, dla hindusów będącej świętą rzeką, opowiedzą Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

Spotkanie, ze względu na pandemię koronawirusa, odbędzie się trybie on-line. Transmisja spotkania będzie prowadzona za pośrednictwem profili Powiatowej Instytucji Kultury na Facebooku oraz YouTube. Początek zaplanowano na godz. 19:00.

Ganges jest niezwykłą rzeką. Od ilości wody, którą niesie rzeka zależą losy milionów mieszkających nad nią ludzi. Ale przede wszystkim uważana jest przez wyznawców hinduizmu za świętą rzekę – boginię. Pielgrzymi z całych Indii przybywają do miejsc położonych nad brzegami Gangi aby wykąpać się w jej wodach. O zachodzie słońca puszczają na rzekę migoczące lampki, które unoszą się z jej nurtem. Podążymy ich śladem od źródeł wypływających z himalajskich lodowców aż do Zatoki Bengalskiej – czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

Portal Legio24.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close