Reklama

LegionowskiSportWiadomości

Kolejne sportowe sukcesy Jakuba Rochnowskiego – motorowodniaka z Chotomowa. Jest Mistrzem Polski w klasie GT-15

Reklama

To już czwarty z kolei tytuł Mistrza Polski tego młodego, trzynastoletniego motorowodniaka z Chotomowa (gmina Jabłonna). Kuba Rochnowski swoją przygodę ze sportem rozpoczął zaraz po swoich 10 urodzinach i od tego czasu, rok w rok, plasuje się na samym szczycie podium.

Reklama

Na tegoroczny sezon w Mistrzostwach Polski składały się trzy eliminacje, które odbyły się Ślesinie (16-17 czerwca), Chodzieży (23-24 czerwca) i Żninie (29 czerwca – 1 lipca).

W Żninie odbyły się także Mistrzostwa Europy w klasie, w której pływa Kuba. Młody Chotomowianin jako jedyny reprezentant Polski został zakwalifikowany do biegów finałowych. 13-latek dzielnie reprezentował motorowodny „TeamPoland”.

W trzecim wyścigu czempionatu Jakub płynął na drugiej pozycji, jednak bieg z uwagi na drastyczną zmianę warunków atmosferycznych przerwano. W tym spektakularnym wyścigu Kuba pokazał jednak jaki potencjał w nim drzemie. W „restarcie” nie udało się już niestety obronić drugiej pozycji. Ten wyścig był dowodem na to jak niewiele brakuje Kubie do europejskiej czołówki.

Ostatecznie polski zawodnik z WKS Zegrze został sklasyfikowany na wysokiej 7 pozycji rywalizując z 17 najlepszymi zawodnikami z Estonii, Szwecji, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Litwy, Słowacji i Finlandii. Kuba był trzykrotnie szósty i raz czwarty – łącznie zgromadził 394 punkty.

Przed naszym młodym zawodnikiem w tym sezonie jeszcze Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec lipca w Tallinie w Estonii.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close