Reklama

LegionowskiWiadomości

Kolejne dofinansowanie dla jabłonowskiej OSP

Reklama

W poniedziałek (5.09) Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. złotych na zakup nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie. Jest to już kolejne dofinansowanie tej potrzebnej i pożądanej inwestycji.

Reklama

– To kolejne dofinansowanie zakupu tego pojazdu. Gmina posiada już przyznane na ten cel środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości równej 190 000 złotych. Wciąż także jest procedowany wniosek w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie dotyczący zakupu wyposażenia dla OSP Jabłonna. W tym wypadku chodzi o pieniądze unijne, a zakres złożonego wniosku obejmuje oprócz udzielenia dofinansowania do zakupu średniego samochodu bojowego z napędem 4×4, także zakup sprzętu do prowadzenia skutecznych akcji ratowniczo-gaśniczych, nie stanowiącego stałego wyposażenia wspomnianego pojazdu – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Jabłonna.

Jak zaznaczają władze gminy, nowy wóz gaśniczy dla OSP będzie w dużej mierze sfinansowany właśnie ze środków zewnętrznych. Jest to związane głównie z faktem wysokiej, jak na możliwości jabłonowskiego samorządu, ceny tego samochodu.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button