Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionu

Koleje Mazowieckie z nowym rozkładem jazdy od 15 grudnia

Reklama

Od 15 grudnia Koleje Mazowieckie wprowadzają nowy rozkład jazdy pociągów. Rewolucyjnych zmian nie należy się spodziewać, ale większość składów pojedzie o innej godzinie, niż dotychczas. Dlatego lepiej wcześniej sprawdzić  godzinę odjazdu pociągu, którym zwykle dojeżdżamy na przykład do pracy.

Reklama

fot. Kacper Mościcki, www.kolejowe.mazowsze.plfot. Kacper Mościcki, www.kolejowe.mazowsze.pl

W nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał w Kolejach Mazowieckich od 15 grudnia, widać niewielkie korekty. Godziny odjazdów różnią się o kilka minut w przypadku większości  pociągów. Jak czytamy na stronie przewoźnika, “rozkład jazdy pociągów edycji 2013/2014 został opracowany na podstawie rozkładu obecnie obowiązującego (..)“.

W nowym rozkładzie udało się usprawnić komunikację na niektórych liniach, wprowadzając – w miarę możliwości – udogodnienia dla podróżnych oraz dodatkowe połączenia. Na linii KM 9 (Warszawa – Działdowo) uruchomiono nowe, przyspieszone połączenie z Mławy do Warszawy, które w niedzielne popołudnia umożliwi szybki powrót do stolicy.

Dla pociągów lotniskowych założony został cykliczny rozkład jazdy. Składy ze stacji Modlin od godziny 4.21 do godz. 22.21 będą odjeżdżać co godzinę, zaś do stacji Modlin pociągi lotniskowe będą docierać o tzw. pełniej godzinie pomiędzy 5.00 rano a 23.00.

Nowy rozkład KM będzie obowiązywał do 8 marca 2014 roku.

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich dla linii KM9 można pobrać TUTAJ

 

Zamontowali kasowniki w pociągach

W pięciu pociągach lotniskowych (EN76 ELF) zamontowano już kasowniki, co dla pasażerów oznacza brak konieczności kasowania lub aktywowania biletów ZTM u konduktora. Każdy z pojazdów obsługujących linię lotniskową wyposażony jest w 4 kasowniki – po jednym  na wagon – mówi Dariusz Grajda, członek Zarządu spółki Koleje Mazowieckie.

SKM-ki też pojadą inaczej

15 grudnia nie tylko Koleje Mazowieckie wprowadzą zmiany w kursowaniu pociągów. Wszyscy kolejowi przewoźnicy od tej daty skorygują swoje rozkłady, także Szybka Kolej Miejska. Jak poinformowała portal Legio24 Magdalena Potocka z zespołu prasowego ZTM, nowy rozkład dla linii SKM pojawi się do końca tego tygodnia, i jak zapewnia, dużych zmian nie należy się w nim spodziewać.

/wł, KM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close