Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Koleje Mazowieckie z nową stroną internetową. Z Piasków do Gdańskiej w 8 godzin

Reklama

Koleje Mazowieckie uruchomiły nową stronę internetową. Pod dotychczasowym adresem www.mazowieckie.com.pl znajduje się odmieniony serwis w nowej szacie graficznej. Uwagę zwraca wygodniejsza wyszukiwarka połączeń kolejowych.

Reklama

Jak podkreśla kolejowy przewoźnik, strona została podzielona na sześć działów: strefę podróżnego z informacjami na temat ofert i usług, strefę partnerów, strefę mediów, informacje o spółce, BIP oraz kontakt. Wyszukiwarka połączeń znajduje się po prawej stronie.

Z nowej strony podróżni mają bezpośredni dostęp do strony informacyjnej o Karcie Mazowieckiej www.karta.mazowieckie.com.pl. Karta ta jest nowością – umożliwia zakodowanie na niej biletu KM, jak i ZTM.

Dopasuje się do komputera, tabletu, smartfona

Nowy serwis jest responsywny, co oznacza, że strona KM dostosuje się do urządzenia, na jakim będzie oglądana. Układ nawigacyjny zmieni się w zależności od tego, czy otworzymy ją na tablecie, komputerze stacjonarnym, czy też na komórce.

Dzięki rozbudowaniu systemu wysyłki newsletterów użytkownik strony może wybrać interesujący go dział i go subskrybować. Dotyczy to również informacji o bieżących utrudnieniach w kursowaniu pociągów, które zostały podzielone ze względu na linie. Dzięki takiemu rozwiązaniu podróżni otrzymują informacje, które najbardziej ich interesują, np. o bieżącym ruchu pociągów na linii Warszawa – Działdowo.

– Uruchomienie nowej odsłony strony internetowej to kolejny krok ułatwiający pasażerom korzystanie z usług Kolei Mazowieckich – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie. – Serwis jest łatwy w nawigacji i pełen przydatnych informacji a proste menu pozwala na wygodne korzystanie z jego możliwości. Sukcesywnie będziemy go rozwijać o nowe funkcjonalności. – dodaje Grajda.

Serwis jest dostępny w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Strona została zbudowana zgodnie z wytycznymi WCAG, co oznacza, że została dostosowana do osób słabowidzących i niepełnosprawnych.

Z Piasków do Gdańskiej w 8 godzin. Podróż z przymrużeniem oka…

Jak już wspomnieliśmy nowa strona zawiera dużo wygodniejszą i czytelniejszą wyszukiwarkę połączeń, niż poprzednia. Mechanizm wyszukiwania wydaje się jednak nieco niedopracowany, bo czasem oprócz podstawowych połączeń, pokazuje także bardzo “wyjątkowe” sposoby dotarcia do celu. Aby się o tym przekonać, wystarczy na przykład wskazać trasę Legionowo Piaski – Warszawa Gdańska. Oprócz bezpośrednich połączeń dostajemy także propozycję, by z Piasków pojechać do Tłuszcza, następnie stamtąd dojechać do Warszawy Wileńskiej. Dalej trzeba spacerkiem dotrzeć do Warszawy Wschodniej, by ruszyć pociągiem do Chotomowa. Tu pozostaje nam się już tylko przesiąść do pociągu relacji Działdowo – Warszawa Zachodnia. Po drodze możemy wysiąść na docelowej stacji Warszawa Gdańska. Proponowana podróż zajmie nam… 8 godzin i 25 minut.

Fot. Legio24/KM

Pamiętajmy, że wyszukiwarka uwzględnia jedynie pociągi uruchamiane przez KM. Nie znajdziemy tam linii S3 i S9 Szybkiej Kolei Miejskiej, dla których rozkład widnieje na stronie www.ztm.waw.pl .

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close