Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Koleje Mazowieckie podwyższają ceny biletów

Reklama

Od 1 stycznia będziemy płacić więcej za bilety Kolei Mazowieckich. Ich cena wzrośnie średnio o 5,5 procenta. Taki „prezent” noworoczny raczej nie ucieszy podróżnych, narzekających na jakość świadczonych przez tę spółkę usług.

Reklama

Będzie drożej

Po 31 grudnia wzrosną ceny wszystkich typów biletów Kolei Mazowieckich: jednorazowych, okresowych, ofert specjalnych. Na przykład bilet jednorazowy na pociąg relacji Legionowo – Warszawa Centralna kosztuje obecnie 9,90 zł, a od 1 stycznia 2015 r. będziemy musieli za niego zapłacić już 10,50 zł. Cena biletu abonamentowego zmieni się z 99 zł na 105 zł, a popularny miesięczny w normalnej taryfie „tam i z powrotem” będzie kosztował aż 220 zł.

O ile mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego wyboru przewoźnika raczej nie mają i muszą pogodzić się z podwyżką, o tyle mieszkańcy Legionowa mogą zmienić popularną KM-kę na obsługiwaną przez ZTM Warszawa Szybką Kolej Miejską. Ceny biletów SKM nie zmienią się, a S3 lub S9 dowiezie podróżnych do wszystkich głównych dworców w Warszawie. Nie możemy zapominać także o ofercie “Wspólnego Biletu”. Na przykład mieszkańcy Legionowa stale korzystający z transportu kolejowego mogą w nowym roku w dalszym ciągu podróżować Kolejami Mazowieckimi okazując konduktorowi Warszawską Kartę Miejską. Ich również podwyżki nie dotyczą.

Bilety zakupione przed 1 stycznia zachowają ważność

Koleje Mazowieckie informują , że “bilety zakupione przed dniem 1 stycznia 2015 r. zachowują ważność w terminie na nich określonym na zasadach i warunkach obowiązujących w dniu zakupu, bez możliwości zmiany umowy przewozu. Natomiast zwrot biletów zakupionych przed dniem 1 stycznia 2015 r. odbywa się na zasadach określonych w postanowieniach Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez „Koleje Mazowieckie-KM”.

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. tylko w naszym cwaniackim państwie, jest możliwy taki dziwny twór , dwaj przewoźnicy, ceny totalnie różne, wszystko nie jasne i nie do zrozumienia dla osoby , która nie ma doświadczenia, niby ten sam bilet obowiązuje i tu i tu ale nie każdy , niby ta sama trasa a ceny inne, jeden przystanek do pierwszej strefy a mieszkańcy Legionowa płacą cenę razy 2 , bałagan jak wszędzie

  2. ludzie jeźdzą jak śledzie a złodzieje jeszcze ceny podnoszą za tą wątpliwa “przyjemność”..
    żeby to jeszcze punktulane było..
    ot, polandia pyrlandia..

  3. cyt.: “o tyle mieszkańcy Legionowa sporadycznie korzystający z kolei, mogą zmienić popularną KM-kę na obsługowaną przez ZTM Warszawa Szybką Kolej Miejską” – z jednej strony sporadycznie, a z drugiej popularnej coś tu nie tak? KM dojeżdżało bardzo dużo ludzi szczególnie przed zmianami. Podwyżki w takiej skali to nieporozumienie bo nie może być tak dużej różnicy w cenie biletu na jednakowej trasie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close