Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Koleje Mazowieckie: Bilety zdrożały przez Kartę Dużej Rodziny?

Reklama

Od 1 stycznia w Kolejach Mazowieckich posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą zakupić tańsze bilety. Stało się to za sprawą rządowej ustawy o Karcie Dużej Rodziny z dnia 5 grudnia 2014 r. oraz jeszcze dwóch innych aktów prawnych.

Reklama

Przypomnijmy, że także od 1 stycznia Koleje Mazowieckie zdecydowały się na podniesienie cen biletów wszystkich typów – pisaliśmy o tym tutaj. W ten sam dzień zaczęły obowiązywać natomiast inne, dodatkowe ulgi dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Czy to oznacza, że Koleje Mazowieckie chcą sobie w ten sposób zrekompensować koszty? Niekoniecznie, ponieważ obniżkę cen biletów dla dużych rodzin przewoźnikowi ma rekompensować budżet państwa.

Taniej z Kartą Dużej Rodziny

Spółka Koleje Mazowieckie poinformowała, że z dniem 1 stycznia 2015 roku posiadacze Karty Dużej Rodziny posiadają uprawnienia przy przejazdach KM do korzystania z dwóch stawek ulg:

  • 37% na bilety jednorazowe,
  • 49% na bilety odcinkowe miesięczne imienne.

Uprawnienia do powyższych ulg poświadczać trzeba przez okazanie Karty Dużej Rodziny wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem pozwalającym na stwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej.

Dodatkowe ulgi weszły w życie za sprawą trzech aktów prawnych, a mianowicie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, nowelizacji ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz rozporządzenia w sprawie dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close