Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionu

Kolej pozytywnie zaskoczy już 9 grudnia

Reklama

Cykliczny rozkład jazdy na linii kolejowej na Służewiec i do Lotniska Chopina, ujednolicenie trasy linii S3 oraz wydłużenie najbardziej obleganych porannych pociągów z Pruszkowa – to najważniejsze zalety nowego rozkładu jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej, który wchodzi w życie już 9 grudnia 2012 roku.

Reklama
foto: ZTM Warszawa

Priorytet mają pociągi lotniskowe

Wprowadzenie cyklicznego rozkładu jazdy z pewnością ucieszy pasażerów dojeżdżających pociągami na Służewiec oraz do Lotniska Chopina. Pomiędzy Warszawą Zachodnią a portem lotniczym, poza nielicznymi wyjątkami, pociągi będą kursować co 15 minut. W obecnym rozkładzie jazdy odstępy między odjazdami kolejnych pociągów są nierówne, ponieważ godziny odjazdów pociągów lotniskowych musiały zostać „wpasowane” w przerwy czasowe między pociągami kursującymi na linii średnicowej i radomskiej. W czasie prac nad nowym rozkładem jazdy, pociągi „lotniskowe” zostały potraktowane w sposób priorytetowy. Cykliczny rozkład jazdy znacznie ułatwi pasażerom podróż.

Dużym ułatwieniem będzie również ujednolicenie trasy linii S3. Pociągi będą, z wyjątkiem jednego, kursowały wyłącznie przez Dworzec Centralny (obecnie jest to liniaS3C). „Zniknie” tym samym linia S3S kursująca przez Dworzec Śródmieście. Tym samym pasażerowie linii S3 zyskają możliwość wygodnej przesiadki na stacji Warszawa Centralna z lub do pociągów dalekobieżnych.
Dużym atutem będzie także poprawa koordynacji rozkładu linii S3 z rozkładem pociągów lotniskowych kolei mazowieckich.

Linia S3 Legionowo Piaski/Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina


Pociągi będą kursowały regularnie co godzinę i to wyłącznie (z jednym wyjątkiem)przez Warszawę Centralną. Dzięki temu oferta „lotniskowa” będzie bardziej przejrzysta (S2 – przez Warszawę Śródmieście a S3 i KM – przez Dworzec Centralny).
Warto dodać, że po południu do Legionowa Piaski zostanie wydłużone połączenie zapewniające możliwość powrotu z centrum Warszawy po godz. 16.00. ZTM podejmie również starania o to, by zwiększyć liczbę pociągów linii S3 do i ze stacji Legionowo Piaski w porze popołudniowego i porannego szczytu.

Linia S9 Wieliszew/Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia

Linia będzie, podobnie jak obecnie kursowała co godzinę z Dworca Zachodniego (przez Warszawę Gdańską) do Legionowa Piaski i Wieliszewa. Co ważne, rano zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg z Legionowa Piaski, poprawiający dojazd do Warszawy na godz. 8.00-8.30.
Na wspólnym odcinku trasy pociągi linii S9 i S3 będą kursowały w niewielkich odstępach czasowych po sobie, tak by pociągi linii S9 dowoziły pasażerów do Warszawy Gdańskiej w najbardziej atrakcyjnych porach i tak by zapewniły powrót w porach optymalnych z punktu widzenia pasażerów. Warto zwrócić również uwagę, że rozkład linii S9 zostanie dopasowany do rozkładu KM na wspólnym odcinku trasy.
Nowy rozkład SKM będzie obowiązywał do 9 lutego 2013 roku.

Szczegóły nowych rozkładów znajdziecie TUTAJ

Atrakcyjny rozkład przygotowały także Koleje Mazowieckie

Znacznej poprawie ulegnie siatka połączeń lotniskowych, które będą realizowane cyklicznie (z drobnymi wyjątkami) co godzinę na odcinku Modlin – Warszawa Centralna – Warszawa Lotnisko Chopina. Ponadto, w rozkładzie jazdy edycji 2012/2013 będzie kontynuowana komunikacja autobusowa na odcinku stacja kolejowa Modlin – Międzynarodowy Port Lotniczy Warszawa/Modlin. Rozkład jazdy autobusów zostanie dopasowany do rozkładu jazdy pociągów na linii kolejowej nr 9 (Warszawa – Działdowo), a także będzie uwzględniał rozkład lotów.

Dodatkowo na linii KM9 pojawi się kilka pociągów nocnych! Pociągi z Warszawy w stronę Modlina przez Legionowo i Nowy Dwór Mazowiecki pojadą z Warszawy Zachodniej o 2.08, 3.08, 3.20 i 4.10, a z Modlina do Warszawy przez Nowy Dwór Mazowiecki i Legionowo o 0.23, 3.23 i 4.17

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich dla linii KM9 można pobrać TUTAJ

/ZTM Warszawa, KM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close