Reklama

LegionowskiPo godzinachSportWiadomości

Kolarskie emocje zelektryzują Legionowo

Reklama

Już w sobotę (12.06) na trasie Las Bukowiec XC w Legionowie, wystartują kolarze z całej Polski w ramach dwóch najważniejszych, regionalnych cyklów rowerowych: SIXT Puchar Mazowsza oraz pierwszej w Polsce ligi elektrycznych rowerów górskich: SIXT Business League.

Reklama

Zawody o godzinie 10:00 rozpocznie start młodzieży z roczników 2005-2008. Organizator, Warszawski Klub Kolarski, przygotował dla śmiałków pętlę o łącznej długości około 5 kilometrów z dużą ilością zakrętów, stromych podjazdów i malowniczych zjazdów.

– Choć runda w Legionowie ma łącznie nieco ponad 5 km długości, to trzeba ją będzie pokonać nawet kilkukrotnie – w zależności od kategorii wiekowej. Z kolei na samej trasie cały czas czekają wyzwania – od licznych, stromych podjazdów, przez trudne warunki podłoża, po ciasne zakręty pomiędzy drzewami. – mówi Błażej Maresz, prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego – Kolarstwo górskie to dyscyplina sportu wymagająca połączenia bardzo dobrej kondycji fizycznej, umiejętności jazdy na rowerze i wyjątkowego sprytu.

Elektryzujące emocje

12 czerwca po raz kolejny w szranki staną kolarze, którzy wykorzystują w swoich zmaganiach rowery wspierane przez silniki elektryczne. Jest to pierwszy cykl w Polsce rozgrywany na coraz bardziej popularnych rowerach e-bike. Kolarze pokonają praktycznie tę samą trasę, co tradycyjne jednoślady, jednak przystosowaną do charakterystyki e-pojazdów.

– Za każdym razem gdy słyszę, że rower elektryczny jest dla leniwych zawsze zastanawiam się, jak autor takiej wypowiedzi poradziłby sobie na trasie SIXT Business League – mówi Łukasz Żurek, prezes SIXT Polska i jeden z inicjatorów elektrycznej SIXT Business League – Elektryczne wsparcie pomaga szerszej grupie osób przejechać prawdziwą, przygotowaną pod profesjonalnych zawodników trasę. Jednakże, poziom naszego wysiłku jest bardzo podobny, choć nieco inaczej rozłożony. Jedziemy dalej, mocniej i intensywniej, przełamujemy konwencjonalne bariery.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w wydarzeniu i aktywnego dopingu zawodników.

SIXT Puchar Mazowsza i SIXT Business League: Legionowo – Bukowiec XC

  • 12 czerwca 2021 roku, 09:00 – 16:30
    Lokalizacja: ul. Plantowa 41, 05-118 Legionowo

Program:

09:00 – rozpoczęcie rejestracji zawodników SIXT Puchar Mazowsza
10:00 – 15:00 przejazdy uczestników SIXT Puchar Mazowsza
13:40 – 15:00 przejazdy uczestników SIXT Business League

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na:
– SIXT Puchar Mazowsza: https://pucharmazowsza.pl/
– SIXT Business League: https://sixtbusinessleague.pl/

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button