Kino Otwarte: To był strzał w „10”. Sala widowiskowa znowu pełna!

Fot. Dorota Milerowicz

28 kwietnia Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła na kolejne spotkanie z cyklu „Kino Otwarte”. Tym razem widzowie mogli zobaczyć film „Karbala”.

Widzowie przyszli na głośny film wojenny opowiadający o największej bitwie żołnierza polskiego od czasów II wojny światowej – obrona City Hall w Karbali.

Od gościa specjalnego, Artura Królikowskiego dowiedzieliśmy się, że sceny obrony City Hall kręcone były w budynkach FSO na Żeraniu. Jednak dzięki świetnej scenografii oraz efektom komputerowym mieliśmy wrażenie , że akcja rozgrywa się na ulicach irackiego miasta. Z resztą część zdjęć kręcona była na Bliskim Wschodzie, a konkretnie w Jordanii.

Dowiedzieliśmy się wiele o planie filmowym, doborze statystów, o aktorach, a także o strachu, który czasami towarzyszył ekipie filmowej.  Sam Antek Królikowski, pacyfista i miłośnik kina historycznego, z sentymentem oglądał film. Przyznał, że uczestniczenie w takiej produkcji, to duża frajda.

Po seansie fani Antka Królikowskiego mieli możliwość porozmawiania z aktorem oraz zrobienia zdjęć.

Bardzo dziękujemy za tak liczną obecność Państwa na kolejnej odsłonie Kina Otwartego realizowanego przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie. Na widowni obecny był również prezydent Legionowa Pan Roman Smogorzewski.

Podziękowania dla Magdy Felis za poprowadzenie spotkania oraz Dorotce Milerowicz za zdjęcia.

/L. Gawrońska-PIK,red/

1 raz komentowano artykuł "Kino Otwarte: To był strzał w „10”. Sala widowiskowa znowu pełna!"

  1. Elżbieta Gudnowska | 04/05/2016, godz. 13:35 |

    Bardzo dobry film, polecam. A młody Królikowski jest bardzo obiecującym aktorem.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *