Kino letnie przy fontannie

Rusza ” Kino letnie przy fontannie”, w każdy piątek o godz. 20:45

W repertuarze:

25 czerwca – Władcy Móch, czopki, ćmoki i mondzioły
Klasa II B jako zadanie domowe otrzymuje do napisania wypracowanie pod tytułem: ?Kim zostanę, gdy dorosnę?. Anusiak, Konieczko, Maślana i Czesio cały wieczór spędzają więc na przelewaniu na papier swych marzeń. Następnego dnia rano, dumnie niosąc swe wypracowania, przechodzą obok przybytku Wróżki Jowity. Jest to doskonały sposób by sprawdzić, czy ich marzenia się spełnią.
reżyseria: Bartosz Kędzierski
scenariusz: Bartosz Kędzierski
produkcja: Polska
gatunek: Animacja

2 lipca – Rewers
W Warszawie rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orły 2010. Aż w ośmiu kategoriach tryumfował “Rewers” Borysa Lankosza. “Rewers”, który miał w sumie trzynaście nominacji, ostatecznie zdobył osiem statuetek. Został uznany za najlepszy film roku, wyróżniono go również za scenariusz (Andrzej Bart), muzykę (Włodzimierz Pawlik), scenografię (Magdalena Dipont, Robert Czesak), kostiumy (Magdalena Biedrzycka) oraz główną (Agata Buzek) i drugoplanową (Anna Polony) rolę kobiecą. Reżyser Borys Lankosz odebrał nagrodę dla odkrycia roku.

9 lipca – To nie tak jak myślisz kotku
Przystojny i zamożny neurochirurg Filip Morawski postanawia spędzić grzeszny weekend z młodą pielęgniarką Dominiką. Niestety, te romantyczne plany może pokrzyżować żona ? doktorowa Morawska. Ale dla człowieka, który na co dzień pracuje ze skalpelem w ręce, nie ma przeszkód nie do pokonania. Nawet gdy sprawy stoją na ostrzu noża?
Reżyseria: Sławomir Kryński,
scenariusz: Sławomir Kryński,
zdjęcia: Waldemar Szmidt,
muzyka: Maciej Zieliński

16 lipca – Coco Chanel
Fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej “diablicy o ludzkich pragnieniach”. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie – Chanel Nr 5. Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości. Poznacie wielką Ikonę Mody – Coco Chanel, której samotność była równie wielka jak jej sława. Opiekę nad kostiumami do tego filmu sprawował sam Karl Lagerfeld – mistrz autokreacji, wielki spadkobierca i kontynuator stylu Coco Chanel.
reżyseria: Christian Duguay
scenariusz: Enrico Medioli, Ron Hutchinson
produkcja: Francja, Wielka Brytania, Włochy
gatunek: Historyczny, Romans

23 lipca – Ciacho
“Ciacho”, to pełna rozmachu i fantazji, trzymająca w napięciu i bogata w dowcipne dialogi opowieść o tym, że każdy może stać się bohaterem i znaleźć swoją drugą połówkę. Basia (Marta Żmuda-Trzebiatowska) to dziewczyna, która potrafi rzucić na kolana niejednego strongmana. Tymczasem jej bracia są? trochę inni. Dawid (Tomasz Karolak) ? zna się na modzie lepiej od Beckhama, Karolek (Paweł Małaszyński) ? marzy by być jak Rambo i walczyć niczym Ninja. Krzyś (Marcin Bosak) ? to pantoflarz i doskonały…
reżyseria: Patryk Vega
produkcja: Polska
gatunek: Komedia

30 lipca – Vicky Cristina Barcelona
Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną…
reżyseria: Woody Allen
scenariusz: Woody Allen
produkcja: Hiszpania, USA
gatunek: Komedia obyczajowa

6 sierpnia – Zmierzch
Isabella Swan to szukająca swego miejsca w świecie, zagubiona nastolatka, cicha marzycielka. Kiedy poznaje przystojnego, błyskotliwego i intrygującego Edwarda Cullena nie zdaje sobie sprawy, że znajomość ta wstrząśnie jej życiem i zmieni je na zawsze. Zrealizowana z rozmachem historia o zakazanym, burzliwym i niebezpiecznym romansie młodego wampira i śmiertelniczki. W obsadzie wschodzące gwiazdy Hollywood: Kristen Stewart (“Azyl”) i Robert Pattinson (“Harry Potter i Zakon Feniksa”)!
reżyseria: Catherine Hardwicke
scenariusz: Melissa Rosenberg
produkcja: USA
gatunek: Horror, Romans

13 sierpnia – Rec 2
Druga część horroru Rec zaczyna się w chwili, gdy funkcjonariusze hiszpańskiej jednostki antyterrorystycznej GEO wraz z lekarzem wchodzą do domu opanowanego przez ludzi zarażonych nieznaną odmianą wirusa, przez którego stają się żądnymi krwi bestiami. Cała akcja jest nagrywana przez kamerki, które maja agenci. Ich cel to przejęcie kontroli w budynku.
reżyseria: Jaume Balagueró, Paco Plaza
scenariusz: Jaume Balagueró, Paco Plaza
rodukcja: Hiszpania
gatunek: Horror

20 sierpnia – Nigdy nie mów Nigdy
30-letnia Ama (Dereszowska) jest odnoszącą sukcesy, zimną i skuteczną ?łowczynią głów? dla międzynarodo?wych korporacji. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej singielki, która rozładowuje stres w nocnych klubach, bawiąc się do rana i podrywając przypadkowych mężczyzn. Jednak pod pancerzem oschłej i nieprzystępnej karierowiczki ukrywa osobiste nadzieje związane z posiadaniem dziecka, z którego już raz kiedyś zrezygnowała dla pracy.
reżyseria: Wojciech Pacyna
scenariusz: Jerzy Niemczuk, Paweł Mossakowski
premiera: 6 listopada 2009 (Polska)
produkcja: Polska
gatunek: Komedia obyczajowa.

27 sierpnia – Człowiek z żelaza
Fabuła filmu jest kontynuacją losów rodziny Birkutów. Syn Mateusza Birkuta, Maciek Tomczyk, jest robotnikiem w stoczni gdańskiej. Jest także aktywnym działaczem komitetu strajkowego. Dziennikarz radiowy Winkel otrzymuje polecenie zrealizowania reportażu kompromitującego Tomczyka.
reżyseria: Andrzej Wajda
scenariusz: Aleksander Ścibor-Rylski
produkcja: Polska
gatunek: Dramat, Obyczajowy


Wstęp wolny !

(źródło:www.moklegionowo.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Kino letnie przy fontannie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *