Reklama
Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Kierunek projektowania wnętrz na studiach – jakie perspektywy zawodowe się z nim wiążą?

Reklama

Czasy jednakowych mebli, sprzętów, ścian i wykończeń wnętrz na szczęście już są dawno za nami. Dziś mieszkania domy, budynki użyteczności publicznej czy przestrzenie komercyjne mogą być kształtowane według gustów i dostępnych materiałów. W takiej sytuacji wskazane jest skorzystać z architekta wnętrz, który profesjonalnie doradzi, jak uporządkować daną przestrzeń. Jak nim zostać? Jedyną właściwą ścieżką są studia I, a następnie II stopnia, które pozwolą zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

Reklama

Kim jest architekt wnętrz?

Architekt wnętrz specjalizujący się w ich projektowaniu to specjalista, który nie tylko wykazuje się zdolnościami plastycznymi, ale ma zmysł estetyczny, który go predysponuje do planowania i urządzania wnętrz różnego typu – od mieszkań i domów, przez przestrzenie komercyjne czy publiczne. Architekt zajmujący się wnętrzarstwem potrafi dobrać barwy, materiały, meble i inne elementy do funkcji pomieszczenia oraz indywidualnych potrzeb jego mieszkańców. Profesjonalista w tym zawodzie doskonale rozumie, co jest niezbędne do życia, ile wynoszą koszty wykończenia pomieszczeń (potrafi również stworzyć niezbędny kosztorys) oraz jak zagospodarować powierzchnię, aby była jednocześnie funkcjonalna i estetyczna.

Istotna w tym wypadku jest również psychologia oraz swojego rodzaju obiektywizm. Wnętrza muszą odpowiadać wszak osobom, które będą w nich przebywać, a nie jedynie zadowalać artystyczne dążenia architekta. Ponadto od architekta wnętrz wymaga się, aby tworzył dokumentację dla wykonawcy projektu i aby w razie konieczności potrafił się z nim porozumieć celem uzyskania zamierzonego efektu.

W Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania na kierunku Architektura Wnętrz obecna jest specjalność Projektowanie wnętrz. To specjalność stworzona z myślą o osobach, które już na I stopniu studiów chcą pogłębić swoją wiedzą oraz umiejętności w ramach architektury wnętrz. To jednocześnie podstawa to dalszych kroków zawodowych, które bez wątpienia podejmie każdy absolwent WSEiZ. Dyplomowany architekt wnętrz może z powodzeniem pracować w pracowni lub stworzyć własne studio, które będzie oferować klientom profesjonalne usługi wnętrzarskie. Architekt wnętrz nie potrzebuje wprawdzie specjalnych uprawnień, ale bez merytorycznego przygotowania uprawianie tego zawodu jest bezcelowe, a niekiedy niebezpieczne dla użytkujących daną przestrzeń.

Gdzie studiować projektowanie wnętrz?

Wybór uczelni, w której student spędzi co najmniej 3,5 roku, to poważny krok. Jeśli decydujesz się na naukę w uczelni niepublicznej w Warszawie, to Architektura Wnętrz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania będzie najrozsądniejszym wyborem. Nasza uczelnia kształci przyszłych architektów wnętrz (studia I stopnia) od 2002 roku, a  w ramach II stopnia od 2015 roku. Wspominaną specjalizację projektowanie wnętrz rozpoczniesz już na II semestrze. W ten sposób bardzo szybko rozpoczniesz intensywną naukę, która wiąże się zarówno z pracami projektowymi, jak i zdobywaniem niezbędnej wiedzy. W WSEiZ zajęcia prowadzą architekci z doświadczeniem w biznesie, dzięki czemu zamiast teoretycznych rozważań jako student będziesz miał okazję skonfrontować swoje pomysły i idee z realiami branżowymi.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button