Reklama
LegionowskiWiadomości

KGW „Kałuszyńskie Smaki” najlepsze na Mazowszu!

Reklama

Koło Gospodyń Wiejskich „Kałuszyńskie Smaki” z miejscowości Kałuszyn (gmina Wieliszew) zwyciężyło w konkursie na najlepsze koło gospodyń wiejskich na Mazowszu. Pierwsze miejsce to nie tylko wspaniałe wyróżnienie, ale także zastrzyk gotówki. Organizator konkursu – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przekaże gospodyniom w Kałuszyna 7 tys. złotych.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego, drugie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Korniczanki ze Starej Kornicy (gm. Kornica), a trzecie KGW Rzeczniówek (gm. Rzeczniów) oraz KGW Optymiści z klasą z Ruszkowa (gm. Nasielsk). Kolejnych 8 kół otrzymało wyróżnienia.

Jak zauważa przewodniczący sejmikowej komisji rolnictwa i terenów wiejskich, Leszek Przybytniak, działalność kół gospodyń aktywizuje nawet niewielkie lokalne społeczności. – Bez ich zaangażowania wiele inicjatyw w mniejszych miejscowościach nie byłoby możliwe. Gospodynie i liderki wiejskie, które dziś nagradzamy, to osoby kreatywne i zaradne. Nie tylko dbają o zachowanie regionalnych tradycji, ale także integrują lokalną społeczność i mobilizują innych do działania – dodaje.

Samorząd województwa nagrodził także liderki wiejskie – kobiety, które swoją działalnością i zaangażowaniem dają prawdziwy przykład, jak można mobilizować lokalne społeczności i realizować ciekawe inicjatywy także w mniejszych miejscowościach. Niestety nie ma wśród nich pań z terenu powiatu legionowskiego.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button