Katyń… Ocalić od zapomnienia! Serock włącza się w obchody rocznicy zbrodni na Polskich Oficerach.

5 marca 1940 r. Uchwałą Biura Politycznego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) podjęto decyzję o wymordowaniu polskich jeńców wojennych. W ten sposób rozpoczęła się tragedia katyńska, tragedia zarówno tych rozstrzelanych, jak i dramat ich rodzin.
Serock juz włączył się w obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Do 15 marca Serocki Ratusz czeka na prace plastyczne w ramach ogłoszonego konkursu na plakat upamiętniający zbrodnię katyńską. 13 kwietnia o godzinie 12.00 na serockim rynku będzie miał miejsce apel pamięci z udziałem Pocztów Sztandarowych i Kampanii Honorowej CSŁiI w Zegrzu. 26 kwietnia Biblioteka Publiczna organizuje wykład prelegenta z IPN dotyczący zbrodni katyńskiej z nawiązaniem do ofiar zbrodni z terenu gminy Serock.
Serock przystąpił również do Programu “Katyń…ocalić od zapomnienia”,celem którego jest posadzenie dębów pamięci, upamiętniających konkretne ofiary.

(źródło: www.serock.pl, Foto: internet)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Katyń… Ocalić od zapomnienia! Serock włącza się w obchody rocznicy zbrodni na Polskich Oficerach."

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *